• Китай планує розширити Цинхай – Тибетську залізницю

  • Субота, 7 жовтня 2006 року
 

Через недавнє введення в експлуатацію Цинхай – Тибетської залізниці (ЦТЗ), яка дає змогу щодня перевозити 3 000 чоловік, цього літа китайські туристи заповнили Тибет.

Супротивники цього говорять про можливий збиток культурному й природному середовищу плато Тибету, який може прискорити процес зміни способу життя корінного населення.

Тайпей. ”По завершенню одинадцятої п'ятирічки в 2010 році, ЦТЗ буде продовжена до південної Азії”, – заявив заступник голови уряду Автономного Регіону (ТАР) Тибету Ян Хайбінь.

Згідно з повідомленням у гонконзькій газеті Wen Wei Po, він зробив цю заяву під час зустрічі з делегацією, що відряджається гонконзьким фондом Better Hong Kong Foundation. Делегацію очолив Рой Чан Чі Пін, голова гонконзької компанії Techtronic Industries Co. Ltd.

Ян Хайбінь зробив особливий акцент на тому, що після 2010 року транспортне сполучення в ТАР буде значно розвинене: і авіалінії, сучасні шосе і залізничні колії пролягатимуть на всіх напрямках.

На підтвердження цього, Китай планує найближчим часом побудувати тут три залізниці. Одна пролягатиме між містами Лхаса і Чжанму через Шигацзе, інша між Шигацзе та Ядун, а остання – між Шигацзе і Каше у провінції Синьцзян через Алі.

По завершенню цього будівництва, ще дві залізничні гілки протягнуться від Лхаси до південних кордонів Китаю з Непалом й Індією, сполучаючи КНР з Південною Азією. А після – інші дві додаткові вітки будуть прокладені між Лхйса і Ніінтрі через Мілін, а також між Лхаса і провінцією Юньнань.

Заступник голови уряду ТАР відзначив, що, по завершенню 11-ї п'ятирічки, протяжність автомобільних доріг у Тибеті досягне 50 000 кілометрів, двадцять відсотків із яких будуть асфальтованими. Він також повідомив, що недавно відбувся випробувальний політ маршрутом між Ченду в провінції Сичуань і Ніінтрі. Цей маршрут незабаром буде офіційно введений в експлуатацію. Аеропорт в Ніінтрі – третій аеропорт в Тибеті, після аеропортів Гунга в Лхаса і Бамда у Квамдо.

Ян Хайбінь згадав і про вагон-ресторан, що зійшов із рейок на Цинхай – Тибетський залізниці наприкінці серпня. Причиною цього, за його словами, стало ослаблення болтового кріплення залізничної стрілки [1].

 

Примітки:

1. Як раніше повідомляло інформаційне агентство Сіньхуа (офіційне ЗМІ Комуністичної партії Китаю), причиною краху була помилка в роботі семафора.

Центральне агентство новин

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...