• У Китаї люди не вірять урядові і встановлюють удома саморобні «індикатори» землетрусу (фотоогляд)

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 10 червня 2008 року
 
Останнім часом у Китаї у зв'язку з недавнім землетрусом і залишковими поштовхами, що не припиняються, а також різними іншими аномаліями погоди - великими зливами, засухами і дивними міграціями земноводних, люди перебувають у постійній напрузі. Багато хто з них уже не вірить у те, що влада попередить їх заздалегідь про чергову біду, що наближається, і самі придумують різні способи, щоб уникнути небезпеки.

У багатьох квартирах, особливо в провінції Сичуані, що постраждала від землетрусу, можна побачити саморобні «індикатори» землетрусу різноманітної форми.

Під час Міжнародного дня захисту дітей (1 червня) кореспондент одного з китайських ЗМІ провінції Сичуані підійшов до дітей і запитав, щоб вони хотіли більш за все? Одна маленька дівчинка сказала: «Я хочу, щоб у мене була жаба, яка б уміла говорити». Здивований кореспондент запитав, чому саме жаба. І тоді дівчинка несподівано відповіла: «Мама мені сказала, що жаби тікали перед землетрусом. Уряд не попередить нас, а жаба могла б попередити».

У різних районах Китаю періодично Інтернетом розповсюджуються повідомлення про землетруси, що нібито наближаються. Багато людей постійно телефонують у сейсмологічні бюро та інші урядові установи, щоб дізнатися, чи правдиві ці повідомлення. Місцева влада вимушена постійно на своїх сайтах і в ЗМІ вмовляти людей не панікувати і не поширювати «чутки».

Підписатися:

Коментарі