• Два нові землетруси сталися в Китаї

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Вівторок, 10 червня 2008 року
 
Два нових афтершока сталися в китайських провінціях Сичуань і Цинхай 8 і 9 червня. Небезпека прориву греблі озера Танцзяшань, що утворилося після великого землетрусу (12 травня), все ще існує.

Центральне агентство новин із посиланням на дані організації U.S. Geological Survey (USGS) повідомило, що землетрус силою 5,1 бала стався 9 червня о 1.56 за місцевим часом на півдні Цинхай, що граничить із провінцією Сичуань, з епіцентром на глибині 10 км. Землетрус стався за кілька сотень кілометрів на північний захід від провінції Сичуань і за 390 км від адміністративної столиці Тибету м. Лхаси.

Днем раніше, 8 червня, о 6.51 за місцевим часом у районі озера Танцзяшань стався землетрус силою 4,8 бала, повідомило агентство Сіньхуа. Гребля озера гойдалася протягом 20 секунд. На горох, які оточують озеро, сталися великі обвали. Нині фахівці обстежують греблю в пошуках пошкоджень.

Щоб уникнути прориву греблі та затоплення довколишніх населених пунктів, 7 червня рятувальники вже почали спускати з озера воду. Проте 9 червня через сильні дощі та черговий землетрус вода в озері почала прибувати із швидкістю 115 кубічних метрів за секунду. Це при тому, що спускали її із швидкістю 30 кубічних метрів за секунду. Таким чином рівень води в озері піднявся до відмітки 141,96 м. У результаті спуску води о 18 годині 8 червня рівень води становив 741,02 м. Рівень води не лише повернувся до початкової відмітки, але і перевищив її.

Озеро Танцзяшань - це одне з найбільших 30-ти озер, що утворилися після 8-бального землетрусу в провінції Сичуані, який стався 12 травня. У ньому набралося більше 241 млн кубометрів води і в разі прориву греблі може виникнути загроза затоплення населених пунктів, де проживає більше 1,3 млн жителів.
Підписатися:

Коментарі