• Секрет чудового звучання скрипки Страдіварі розгадано?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 23 лютого 2015 року
Секрет легендарних скрипок Страдіварі у вирізах в їхньому корпусі — ефах. Такого висновку дійшли дослідники із Массачусетського технологічного інституту.

Вони виявили, що скрипки рук майстра Страдіварі, які відомі своїм неповторним звучанням, відрізняються від усіх інших скрипок того часу ефами. Ці вирізи лише на 2% відрізняються за пропорціями від тих, які робили інші майстри. Як вважають дослідники, оригінальна форма ефів на скрипках Страдіварі може бути як випадковістю, так і навмисним експериментом із формою.

«Ви ріжете по доволі тонкому дереву і при цьому не здатні уникнути недосконалості. У скрипках Страдіварі форма отворів відхиляється від загальноприйнятої норми в сімнадцятому і вісімнадцятому сторіччі на 2%, однак це схоже з еволюцією, але аж ніяк не з помилкою», — говорить один із авторів дослідження Ніколас Макріс, пише «Сегодня».

Загалом скрипки Страдіварі високо цінуються в усьому світі. На них грають найбільш уславлені скрипалі сучасності. Коштують такі інструменти нині близько 5 мільйонів доларів кожний.


Читайте також:
Мер Бостона: Не стрибайте із вікон у сніжні замети
Apple підтвердила статус найдорожчої компанії
Українець може полетіти на Марс
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...