• В одному з районів Москви влаштували погром: хроніка подій

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 14 жовтня 2013 року
В неділю 13 жовтня «народне зібрання» націоналістично налаштованих людей перетворилось на погром, в ході якого неконтрольований натовп атакував торгівельний центр, побився з ОМОНом та влаштував безлад на овочебазі. Причиною для зібрання та заворушення було вбивство увечері 10 жовтня в тому районі молодого росіянина, який проводжав свою дівчину. За її свідченням, нападником була людина «з Кавказу».

Дівчина розповідала, що в ніч нещастя її проводжав додому її хлопець Єгор Щербаков. Дорогою молодий чоловік поконфліктував із невідомим, який нібито сказав щось образливе дівчині. Сварка переросла в бійку, в ході якої 25-річний Єгор Щербаков отримав кілька ножових поранень, одне з яких виявилось смертельним.

Дівчина сказала, що вбивця був схожий на «приїжджого з Кавказу», але підкреслила, що вона не хоче заворушень на національному ґрунті, повідомляє Lenta.ru.

Проте такі заворушення сталися. 13 жовтня в районі, де вбили Щербакова, було організоване «народне зібрання». В ході його група агресивно налаштованих людей рушила на місцевий торгівельний центр «Бірюза», в якому нібито працювало багато мігрантів. Побивши кілька людей там і взявши штурмом центр, який до того часу встигли покинути майже всі робітники, натовп прийнявся крушити вітрини і влаштував всередині пожежу.

Після цього бійці ОМОНу, які до цього часу чекали в автобусах, вийшли проти погромників. Відбулись сутички між представниками правоохоронних органів та протестувальниками. В бійців ОМОНу кидали пляшки, залізні урни та інші важкі предмети.

Частину тих, хто влаштував погроми, затримали ще тоді. Протестувальники оточили автобус із ними та вимагали їх відпустити, але не домоглись свого, і заарештованих відвезли до місцевого відділку.

Після цього частина людей вирушила до овочебази, на якій працювало багато мігрантів. Не знайшовши там нікого, протестувальники розгромили кілька об’єктів та покинули її територію. Вони повернулись до торгівельного центру «Бірюза», де відбулось ще кілька сутичок. О 22.00 люди почали розходитись.

Загалом в ході погрому проти мігрантів були затримані 380 чоловік. 5 працівників правоохоронних органів дістали поранення. Всіх заарештованих, окрім двох чоловік, на яких завели кримінальні справи, вже відпустили.

На наступний день на овочебазі був оголошений карантин, а по дорозі між овочебазою та місцевим ринком зупиняли для перевірки автомобілі та затримували нелегальних мігрантів. В ході такої перевірки було заарештовано 1200 чоловік, повідомляє ГУ МВС Москви. Також на овочебазі виявили автомобіль з грошима та зброєю: трьома травматичними пістолетами, двома ножами, бейсбольним битком та кількома мільйонами рублів всередині.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...