• Що провозиться в гуманітарних вантажівках РФ?

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Субота, 16 серпня 2014 року
У «гуманітарному» конвої, направленому Російською Федерацією до України, таємно перевозяться системи наведення вогню до установок «Град», заявив голова громадської організації «Права справа» Дмитро Снєгирьов з посиланням на надійні джерела, близькі до «ЛНР». Як повідомив він, 12 серпня в Краснодоні пройшла нарада за участю польових командирів бойовиків і офіцера ГРУ Російської Федерації під позивним «Николай». Терористи обговорювали момент проходження «гуманітарної допомоги» і присутність у вантажівках радіомаяків.

За їхніми даними, російський конвой під час входження до Луганську повинен бути обстріляний загоном спецпризначення ГРУ Росії. 18 бійців цього загону прибули в Україну того ж дня, 12 серпня, і розташувалися в будівлі державної податкової інспекції Краснодона. Після обстрілу провину збираються покласти на Національну гвардію України.

Журналістка ж видання Financial Times Кортні Уївер, котрій російський конвой дозволив на вибір заглянути у вантажівки, написала на своїй сторінці в Twitter, що більшість оглянутих нею машин не були завантажені й наполовину. При цьому в одних з них перебували мішки з крупою, в інших ― спальні мішки, в третіх були якісь коробки. 

Вона також зазначила, що всередині фури мають зелений, військовий колір, а не білий. За її припущенням, мабуть, ці машини перефарбовували в «гуманітарний» колір наспіх.

Раніше очевидці сфотографували одну з таких фур, під тентом якої проступав контур, схожий на бойову техніку, а в іншій, де імовірно сиділи люди, були пророблені отвори для вентиляції.

За даними начальника відділу департаменту міжнародної діяльності МНС Росії Сергія Каравайцева, зараз білі вантажівки очікують «зеленого коридору» неподалік від міста Каменськ-Шахтинський. У Ростовській області вони пробудуть ще кілька днів, поки будуть обговорюватися дата і час їх виходу.

Екс-радник Путіна Андрій Ілларіонов, в свою чергу, попередив, що «згода України на „гуманітарний конвой“ Путіна ― це добровільна здача власної території».

«Поки увага прикута до „гуманітарного конвою“, в Україну можна провезти все що завгодно», ― додав він під час телемосту на «Громадському ТБ». 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...