• В Києві відзначили День Соборності

  • Середа, 23 січня 2008 року
У Києві відзначили День Соборності України. Урочисті заходи пройшли у різних місцях столиці. За участі Президента відбулося покладання квітів до пам‘ятника Шевченкові та Грушевському. Також Віктор Ющенко взяв участь в урочистих заходах у Київському міському будинку вчителя та відвідав виставку в Українському домі, де були представлені Рушник національної єдності та картина Романа Бончука «Мегаісторія України».
 
Рушник вишивали в усіх областях України протягом червня-грудня 2007 року. У вишиванні взяли участь понад 1000 майстрів народної вишивки, а також представники української діаспори в Польщі.
 
Рушник національної єдності є вишитим полотном довжиною 9 м і шириною 75 см. Він складається з двох частин, у центрі – герб України у вінку.
 
Картина «Мегаісторія України» написана Р. Бончуком у 2007 році. Полотно покрите портретами видатних особистостей – князів, полководців, реформаторів, мислителів, письменників, художників. Розмір картини: 30х5 м. Вона умовно ділиться на 19 частин: «Язичництво», «Хрещення України-Русі», «Княжа доба», «Вітри поневолення», «Козацтво – Хортиця – Гетьманат», «Пророки і подвижники», «Руїна», «Соборна Українська Церква», «Вчені України», «Тарас Шевченко і великі гуманітарії ХІХ століття», «Українська Голгофа – Голодомор», «Голокост», «Мученики совісті – Шептицький – Сліпий», «Борці за волю», «Вороги України», «Прапор Свободи», «Помаранчева революція», «Сучасне мистецтво», «Майбутнє».
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...