• 22 січня українці святкуватимуть День Соборності України

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 20 січня 2008 року
22 січня українці святкуватимуть День Соборності України. В цей день у Києві планується провести урочисті заходи, зокрема покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку та Михайлові Грушевському, а також відкриття виставки в Українському домі, присвяченої Дню Соборності.

День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт злуки українських земель.
В цьому Акті проголошувалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка /Галичина, Буковина і Угорська Україна/ і Наддніпрянська Велика Україна.
Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України».
22 січня 1990 року наші сучасники живим ланцюгом поєднали Схід і Захід України на пам’ять про події початку ХХ століття.
25 років тому, в 1978 році, протестуючи проти русифікації України, на могилі Т. Шевченка у Каневі вчинив акт самоспалення Олекса Гірняк з м. Калуш Львівської області. Інформація про цей вчинок замовчувалася десятиріччями за часів радянської влади. 18 січня 2007 р. указом президента Ющенка йому присвоєне звання Героя України.

УНІВЕРСАЛ ДИРЕКТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ
22 СІЧНЯ 1919 Р.

«Іменем Української Народної Республіки Директорія оповіщає народ український про велику подію в історії землі нашої української.

3-го січня 1919 року в м. Станіславові Українська Національна Рада Західної Української Народної Республіки, як виразник волі всіх українців Австрійської імперії і як найвищий їхній законодавчий чинник торжественно проголосила злуку Західної Української Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Республікою в одноцільну суверенну Народню Республіку.

Вітаючи з великою радістю цей історичний крок західних братів наших, Директорія Української Народної Республіки ухвалила тую злуку прийняти і здійсняти на умовах, які зазначені в Постанові Західної Української Народної Республіки від 3-го січня 1919 року.

Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України - Західно-Українська Народна Республіка / Галичина, Буковина і Угорська Україна/ і Наддніпрянська Велика Україна.

Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.

Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

Однині народ українській, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду.
22 січня 1919 року.
У м.Києві»


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...