• Микола Рудьковський: Підписання контракту з Росією про закупівлю 12 літаків Ан-148 - справжній прорив для України

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 23 серпня 2007 року
  
        

Україна підписала контракт з Росією про закупівлю Російською Федерацією 12 літаків Ан-148 спільного українського-російського виробництва. Такої домовленості було досягнуто у вівторок, 21 серпня, в рамках Міжнародного авіакосмічного салону МАКС-2007 в підмосковному місті Жуковський, повідомляє прес-служба Мінтрансзв'язку.

“Я вважаю, що це серйозний прорив для українських авіабудівельних підприємств на російський ринок, адже російський ринок на сьогоднішній день потребує 400 літаків, можливо, до тисячі літаків через 3 роки, - сказав Микола Рудьковський. - Російський уряд виділяє кошти для державної лізингової компанії “Ілюшин-фінанс”, яка закупить 12 літаків спільного виробництва”.

Микола Рудьковський наголосив, що Ан-148 – новий літак, який сертифікований у лютому поточного року. “Він ще не поставлявся до жодної держави світу, - сказав Микола Рудьковський. – Ми плануємо до кінця цього року завершити всю підготовчу роботу та до кінця цього року поставити перший літак Ан-148 на лінію між Києвом та Москвою та між Києвом та Віднем з Міжнародними авіалініями України”.

За словами Міністра, загальна вартість літака Ан-148 сягає в середньому близько 20 мільйонів доларів. “Мова йде про те, що росіяни оплачуватимуть комплектуючі, які випускають українські підприємства, - сказав він. – Зі свого боку росіяни вже заклали кошти в бюджет на 2008 рік на виробництво цього літака”.

Міністр переконаний, що Ан-148 має всі можливості для широкого виходу на російський ринок та здобуття популярності на ньому. “50% цього літака виробляється в Україні, 50% інших комплектуючих - у Російській Федерації, - сказав він. - І це крок, який дасть нам вийти на великий російський ринок і фактично з 2009 року випускати 25 літаків на “Авіанті” в місті Києві”.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...