• Викрито розкрадання державного бюджету в розмірі понад 35 мільйонів гривень

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 23 серпня 2007 року
 

Співробітниками СБУ в м. Києві викрито один з механізмів розкрадання бюджетних з державного бюджету понад 35 мільйонів гривень у вигляді відшкодування ПДВ (податку на додану вартість), повідомляє прес-служба СБУ.

У ході скоординованих із прокуратурою столиці заходів співробітниками УСБУ в м. Києві викрито один з механізмів розкрадання бюджетних коштів та покладено край  діяльності міжрегіонального організованого злочинного угруповання, яке незаконно отримало з державного бюджету понад 35 мільйонів гривень у вигляді відшкодування ПДВ (податку на додану вартість). Затримано двох 36-річних громадян України - лідерів злочинного угруповання, ще четверо правопорушників перебувають на підписці про невиїзд за межі Києва.

Встановлено, що за попередньою змовою зловмисники розробили і реалізували план оборудки. Зокрема, на втрачені чи викрадені документи у Києві, Луганській, Донецькій, Одеській, Запорізькій, Тернопільській та Дніпропетровській областях створено мережу фіктивних комерційних структур. За статутними документами ці підприємства, окрім торговельної діяльності, здійснювали дослідження, розробку та впровадження „ноу-хау” в сфері зв’язку. Контрольовані злочинним угрупованням фірми нібито створили унікальний пристрій - комплекс управління обладнанням телекомунікаційних систем, а також упродовж трьох років здійснювали його продаж до Великобританії та США.

 Під час перевірки діяльності мережі фіктивних структур виявлено, що завдяки підробці документів щодо фінансово-господарських та експортних операцій ділки отримували з державного бюджету України кошти у вигляді відшкодування податку на додану вартість.

Управлінням СБУ в м. Києві розслідується кримінальна справа стосовно  організованої групи осіб за ознаками вчинення злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів). Обидві передбачають покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...