• 90 років тому 300 студентів було вбито та закатовано під Крутами

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Вівторок, 29 січня 2008 року
Сьогодні в Києві на Аскольдовій могилі вшановували пам’ять 300 юнаків, яких було вбито під Крутами 90 років тому. До пам'ятного знака Героям Крут прийшли перші особи країни.

Віктор Ющенко поклав жовто-блакитний вінок на могилу крутянам та разом з іншими політиками та діячами вшанував пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

В продовж дня до могили юнаків-героїв приїздили й пересічні громадяни зі своїми дітьми, а також студенти, школярі.

Юрій Павленко, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту, підкреслив, що подібного геройського вчинку в історії України більше немає. «Так, були не менш трагічні події, - каже міністр, - але цей вчинок є героїчним по суті. Ці юнаки йшли на поле бою, не беручи із собою жодних теплих речей. Вони знали, що йдуть на вірну погибель».

Павленко побажав, щоб сьогодні молодь проявляла мужність та героїзм не на полі брані, а на спортивних майданчиках, навчальних закладах тощо.

Після пам’ятної панахиди міністр вручив 10 почесних відзнак за прояв мужності та героїзму під час виконання своїх службових обов’язків працівникам митної та прикордонної служби.

Нагадаємо, що 29 січня 1918 року, рівно 90 років тому, під Крутами на Чернігівщині 300 студентів-юнаків поклали на вівтар своє життя, виборюючи незалежність України.

 

 
 
 
 
 
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...