• В Україні вшанували пам’ять жертв Голокосоту

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Вівторок, 29 січня 2008 року
27 січня згідно з резолюцією ООН - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Незважаючи на те, що цього року Україна вперше на державному рівні відзначила цю дату, єврейські общини досі зустрічаються з антисемітськими настроями. Зокрема, при спробі організувати у деяких навчальних закладах уроки з історії Голокосту.

Ці та інші проблеми трагедії Голокосту та увічнення пам’яті його жертв  обговорювались 28 січня під час круглого столу, що пройшов у приміщенні Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України.

Мирослав Попович, професор, директор Інституту філософії НАН України, наголосив на тому, що антисемітські настрої в Україні визнаються на рівні судової гілки. Він був оштрафований за те, що свого часу намагався зупинити проведення Міжрегіональною академію управління персоналом конференції, де сіонізм визначався як найбільша загроза сучасному людству.

Він висловив готовність говорити про проблему геноциду в інших країнах упевнено й голосно. «Ми не повинні ризикувати нічим у цій ситуації, - зазначив Мирослав Попович, - ми ризикуємо тільки одним - перестати бути порядними людьми».

Пан Мирослав вважає, що в таких питаннях, як Голокост, геноцид та права людини, не можна покладатися на політиків. «У держав є свої егоїстичні інтереси, - каже Мирослав Попович, - і Сполучені Штати, і Росія, і маленькі держави, і такі середні, як Україна, завжди мають інтереси, які йдуть усупереч із нашою совістю. Зокрема, коли мова йде про Китай». Професор вважає, що є речі, про які політик буде мовчати завжди, а «ми не можемо мовчати, і не повинні».

Посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман зазначила: «Звичайно, всі повинні прагнути до того, щоб трагедій, геноциду, знищення народів, або якихось груп не було й не відбувалося ніде, цього повинне прагнути все світове співтовариство, - зауважує пані посол. - Біблія, свого часу сказала «Не вбий». От цього й повинні всі прагнути».

Френсіс О’Доннел, координатор системи ООН в Україні, підкреслив, що сьогодні досі в деяких країнах світу відбуваються трагедії, у тому числі й в Африці, включаючи трагедію в Руанді, що, за його словами, безперечно, була актом геноциду. Ситуації в інших місцях також викликають велике занепокоєння.  

«Важливо, щоб люди - де б вони не жили, - переконаний О’Доннел, -  засвоїли урок Голокосту. Ці уроки означають те, що ми повинні досягнути повної поваги прав людини».

Нагадаємо, що саме цього дня 1945 року війська Радянської армії звільнили найбільший з нацистських концтаборів Аушвіц-Біркенау в Польщі. За даними інституту дослідження Голокосту, в Україні було винищено близько 1,5 млн. євреїв. Усього ж під час нацистської окупації в концтаборах загинуло близько 6 млн. євреїв, яких винищували тільки за те, що вони є євреями.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...