• У київському Гідропарку відсвяткували Водохреща

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 20 січня 2008 року
19 січня в столичному Гідропарку відсвяткували Водохреща. Незважаючи на мороз, вітер і сніг, багато киян не відмовили собі в традиційному для такого дня водохресному купанні.

Із самого ранку в Гідропарку яблуку не було куди впасти. Кілька тисяч людей прийшли до Дніпра для того, щоб скупатися, набрати свяченої води або просто прийняти участь у народних гуляннях. Після водних процедур на сцені,  біля каплиці Хрещення Господнього, їх чекала культурна програма - виступ Київського академічного театру українського народного фольклору «Берегиня». Патріарх Київський і всея Русі-України Філарет провів молебень, після якого освятив дніпровські води й води в каплиці Хрещення Господнього.

Привітати зі святом приїхали й Віктор Ющенко разом з представниками Секретаріату, кабінету міністрів та міської адміністрації. Президент відзначив, що «сьогодні наша земля очищується святою водою від усякої скверни та неправди. Ця вода здатна зцілити людей від недуг фізичних і духовних, захистити від чвар та розбрату», - він додав, що свято Водохреща нагадує про «вічну життєву потребу зберегти свою внутрішню чистоту, плекати моральну чистоту всієї громади».

Поздоровила Президента й легендарна баба Параска, яка увесь час супроводжувала його у Гідропарку.

Трохи про свято Водохрещення

Святом Водохреща закінчуються Різдвяні святки, які тривають з 7 по 19 січня. За біблійним оповіданням Христос був хрещений у водах ріки Йордан. Напередодні, тобто 18 січня, вся родина збирається за столом, куди подають тільки пісні страви й «голодну», або ж, «бідну» кутю.

У церквах освячують воду, що набуває особливої сили й цілющості. Вважається, що Водохресна вода лікує рани й допомагає відвернути будь-яке нещастя. За традицією, повернувшись ранком додому з нічної церковної служби, потрібно окропити кожен куточок вашої оселі свяченою водою, і тоді, за повір'ям, у будинку запанують порядок і благополуччя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...