• Україна святкує День Соборності

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 22 січня 2015 року
Україна відзначає в четвер, 22 січня, день Соборності. Це день, коли Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка 1919 року проголосили Акт возз’єднання на Софійській площі в Києві.

Цього дня в столиці відбудуться офіційні урочистості, в яких візьме участь керівництво держави, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народні депутати, громадськість, науковці та духовенство.

До пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському покладуть квіти.

Святкові заходи з нагоди Дня Соборності відбудуться в більш ніж сотні міст і селищ України.

Трохи з історії. Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року (УНР). На територіях, що входили до Австро-Угорської імперії, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). В грудні 1918 року голови обох держав підписали у Фастові об’єднувальний договір . А через місяць у Києві його оприлюднили.

Це державне свято символізує єдність земель України. Незважаючи на те, що тоді незалежність зберегти не вдалося, Акт злуки став втіленням давньої мрії українців мати свою суверенну державу. Здійснилась ця мрія лише через 80 з гаком років після розпаду СРСР.


Читайте також:
Українці святкують День Соборності та Свободи
Янукович переніс День Свободи на інше число
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...