ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Києві до дня народження Шевченка проведуть низку заходів

Велика Епоха
У Києві до Дня Кобзаря стартує міжнародний культурно-просвітницький проект «Нас об'єднує Шевченкове слово». День народження Тараса Шевченка включили також до списку пам’ятних дат ЮНЕСКО.

Ілюстрація: radrda.gov.ua
Ілюстрація: radrda.gov.ua
Проект буде складатись із чотирьох частин — читання віршів Кобзаря різними мовами, уроку Великого Кобзаря, гала-концерту в Переяславі та фотовиставки.

Читати вірші Тараса Шевченка на різних мовах світу будуть посли іноземних держав в Україні. Така подія відбудеться 10 березня в Національному музеї Шевченка у Києві (що на бульварі Тараса Шевченка, 12).

13 березня відомі українці проведуть в Софії Київській «Урок Великого Кобзаря». Їхніми учнями в той день будуть діти зі шкіл-інтернатів, із соціально незахищених верств населення та діти-переселенці з Донбасу.

В будинку-музеї Тараса Шевченка в Переяславі проведуть гала-концерт української пісні. Влаштують там також виставку дитячих малюнків за мотивами творів поета.

Крім того, у Києві відкриється фотовиставка «Великий Кобзар». На фотографіях будуть представлені українські зірки, відомі діячі та знаменитості, які читають твори Тараса Шевченка для дітей. Таким чином, за повідомленням організаторів, вони хочуть просувати у суспільстві ідеї сімейного читання.

У фото проекті взяли участь Олег Пінчук, Ірина Мерлені, Віталій Козловський, Серж Смолін, Дмитро Слоссер, Інна Силантьєва, Ольга Сумська, Володимир Горянський, Айна Гассе, Влада Литовченко, Діана Дорожкіна, Сергій Костецький, Наталя Шелепницька, Ольга Цибульська, Іван Степурін, Вадим Мічковський та інші.