• Українські виробники готуються завоювати ринок ЄС

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 лютого 2015 року
Якщо українські виробники товарів завоюють ринок Євросоюзу, то експортувати в інші країни світу стане набагато легше. Таку думку висловив експерт Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Ігор Остапчук в інтерв'ю «Сегодня».

«Компанії переконані, що, якщо підкорять ринок ЄС, їм стане простіше експортувати в інші регіони. У цьому є частка істини, адже якщо продукція компанії відповідає нормам ЄС, і це підтверджено сертифікатами — такий товар усюди знайде покупця», — зазначив Остапчук.

Вийти на ринок Євросоюзу можуть компанії, які займаються IТ, фармакологією, інжинірингом, транспортними технологіями тощо. Але особливі перспективи — в аграрного сектору та харчової промисловості.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт нещодавно сказав: «Україна може досягти такої ролі на світовому ринку продовольства, як Саудівська Аравія на ринку нафти».

За оцінками УКАБ, сьогодні у Євросоюзі може користуватися попитом як сировина (кукурудза, соя, картопля, ріпак, капуста, жито, полуниця, кабачки, гарбуз), так і продукція переробки (соняшникова та рапсова олія, цукор, яловичина, печиво і вафлі, корми для тварин, борошно, яблучний сік).

«Інші виробники, наприклад, молочники, теж знаходять свою нішу у ЄС, пропонуючи, наприклад, сухе молоко. Окрім ЄС, наші компанії вивчають можливості Близького Сходу та Північної Африки», — розповідає Остапчук.

Але щоб знайти партнерів у Європейському Союзі, українським компаніям насамперед важливо перевести свій бізнес на прозорі рейки, адже іноземні замовники не захочуть мати справу із сумнівними компаніями.

«І органи-контролери мають допомагати компаніям переходити на прозорі правила гри. У податкових можна створювати посади галузевих фахівців, аби ті консультували підприємців щодо детінізації їхніх компаній», — вважає власник Comfy Станіслав Роніс.
Підписатися:

Коментарі