• Україні вдалося перезимувати, купивши у східного сусіда мінімум газу

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 24 лютого 2015 року
Зима без серйозних морозів дозволила Україні зберегти запаси газу у підземних сховищах (ПСГ). За інформацією НАК «Нафтогаз України», на 22 лютого там залишилося 8,14 млрд кубометрів або половина накопиченого восени, повідомляє «Сегодня».

«Добовий відбір газу із ПСГ зменшився у лютому майже вдвічі, до 35,3 млн кубометрів, що встановило рекордний мінімум за опалювальний період: 1,1 млрд кубометрів газу», — повідомила прес-служба «Укртрансгазу».

За словами директора енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентина Землянського, це дозволить Україні сподіватися, що ми не лише успішно завершимо нинішній опалювальний сезон, а й зуміємо підготуватися до наступного, заповнивши ПСГ потрібним обсягом газу — приблизно 12 млрд кубометрів.

«До квітня, з урахуванням того, що ми практично вибрали закуплені за передоплатою в Росії в лютому 1 млрд „кубів“ газу, можна обійтися своїми запасами, плюс реверсні поставки зі Словаччини та Польщі в обсязі приблизно 1,2 млрд кубометрів за ціною нижче російської — близько $300 за 1000 кубометрів», — зазначив Землянський.

«Далі, до квітня, ми можемо спустошити ПСГ до невитягуваних технічно [сильно розріджений газ — авт.] 5 млрд кубометрів і у травні почати закачування. Спочатку це може бути реверсний газ, що залишився після зими у сховищах країн ЄС, його їм дешевше продати, ніж платити за зберігання, тому ціна буде низькою — близько $230 за 1000 кубометрів, а обсяги — максимум до 1,2 млрд кубометрів на місяць. Разом понад 7 млрд кубометрів. Ще 5 млрд „кубів“ нам доведеться купити у РФ, але краще це робити у 3-му кварталі, коли через падіння ціни на нафту ціна на газ знизиться до $300 за 1000 кубометрів», — каже він.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...