• Київські бобри пошкодили близько ста дерев

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 20 січня 2015 року
На київському житловому масиві Позняки завелися бобри і за один лише тиждень обгризли вже близько сотні дерев, повідомляє «Сегодня».

«Навколо озера Лебедине шкодять бобри: буквально за кілька тижнів вони повалили у воду кілька дерев. Місцеві жителі деякі верби навіть огородили сіткою. Із цим потрібно щось робити, адже звірятка вже перебралися на сусіднє озеро — Срібний кіл. І риють біля берега нори, в які може провалитися будь-хто! Територія ця дика, і ми не проти, аби тут зробили природний парк», — каже киянка Катерина Сизоненко.

За словами місцевого жителя Віктора, вранці він бачив бобра на автостоянці біля озера: той із цікавістю обнюхував джип.

Екологи не бачать у цьому проблеми. Вони щиро раді появі бобрів і переконані в тому, що для людей ті небезпеки не становлять.

«Якщо в озері поселилися бобри, це означає, що в ньому чиста вода! Звісно, нори біля берега — це небезпечно, і людям потрібно бути обережнішими, але такою є природа гризунів. Просто потрібно облагородити озеро і захистити прибережну зону — аби ніхто не провалився. А тривожитися щодо того, що вони погризли всі дерева, не варто, далеко не всі породи їм підходять», — каже заступник голови Національного екоцентру України Олексій Василюк.

За словами Василюка, слід зберегти цей створений куточок дикої природи, адже у 60-70-х роках бобрів у великій кількості знищували заради шапок, і тільки нещодавно їхнє поголів'я почало відновлюватися. Цілком можна зрозуміти і апетит звірків — із середини січня до кінця лютого у них триває шлюбний сезон, і в цей період вони найактивніше облаштовують свої нори.

У КМДА про появу бобрів відомо.

«Тварин ніхто не знищуватиме. Не виключено, що, коли вони завдаватимуть шкоди у великих масштабах, ми піднімемо питання про їх переселення. На місці повалених дерев ми посадимо нові. А якщо від городян буде ініціатива зі створення куточка дикої природи, ми підтримаємо ініціативу», — повідомив очільник управління екології та охорони навколишнього середовища Данило Мавлянов.


Читайте також:
Київське озеро на Позняках облюбували бобри
Бобри пожвавішали під Києвом
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...