ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Де в Україні народжуваність перевищує смертність

Велика Епоха
За 11 місяців 2014 року українців стало менше на 145 тисяч чоловік. У країні народилося близько 430 тисяч осіб, тоді як померло майже 575 тисяч.

Ілюстративне фото: ECohen / flickr.com
Ілюстративне фото: ECohen / flickr.com
Якщо врахувати, що, за даними ОБСЄ, на Сході через війну загинуло близько 5 тисяч осіб, це означає: військові втрати становлять менше 1%. Решта смертей викликана старістю, хворобами й нещасними випадками.

Населення стійко росте за рахунок народжуваності тільки в Києві і чотирьох західних областях України. В інших регіонах людей більше помирає, ніж народжується.

Світлана Аксьонова, вчений інституту демографії та соцдосліджень НАН України, зазначила: щоб народжуваність перевищила смертність, на дві жінки має припадати п'ять дітей, а зараз — тільки троє, пише «Сегодня».

Вчені інституту прогнозують, що якщо в Україні добробут не покращиться, до 2050 року населення стане менше на 4 млн осіб — до 39 млн. За песимістичним сценарієм українців може стати менше на 15 млн — до 28 млн чоловік, не рахуючи Крим, де проживає більше 1,9 млн чол.

Інфографіка

Інфографіка: segodnya.ua

Психолог Олена Лук'яненко каже, що поліпшити демографічну ситуацію можна, якщо за допомогою держгарантій повернути трудових мігрантів, перебудувати економіку, здійснити реформи в освіті і виховати у молоді патріотизм. Але всього цього, за її словами, неможливо буде досягти, якщо не встановиться мир і не стабілізується економічне становище в країні.


Читайте також:
Населення України й далі скорочуватиметься?
Українців через 40 років буде 35 мільйонів