• Експерти: Політичний фактор дестабілізує курс гривні

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Субота, 22 серпня 2009 року
Керівники фінансових держустанов стверджують, що економічного обгрунтування падіння курсу гривні немає. Політологи ж стверджують, що курсова політика в країні - політизована.

«Загроз для стабільності гривні з боку монетарної політики НБУ і з боку бюджетної політики уряду на сьогодні немає», — заявляє голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Віктор Суслов, відповідаючи на критику з боку Президента України щодо бюджетної політики уряду.

За словами Віктора Суслова, валютних запасів України на суму 29 млрд. 635 млн. доларів достатньо, щоб перекрити можливі проблеми з дефіцитом платіжного балансу в найближчі місяці і в період передвиборчої кампанії.

У свою чергу, Президент України Віктор Ющенко заявляє, що слабка бюджетна політика уряду загрожує стабільності національної валюти.

Голова держави вважає, що слабкі місця — це «непродумані антикризові програми, які містять у собі великі витрати, що покриваються за рахунок емісії цінних паперів уряду». Все це, як стверджує Президент, і викликає нестабільність гривні.

За словами Віктора Ющенка, на сьогодні відставання по виконанню бюджету складає більше 25%. На його думку, уряд намагається компенсувати суму грошей за рахунок зовнішніх кредитів, що і позначається на падінні курсу гривні. Кредит МФВ у сумі 3,2 млрд. доларів, як стверджує Ющенко, використаний урядом для погашення бюджетних виплат.

Знаряддя боротьби Президента та Прем'єра — гривня, вважають експерти

Інститут Горшеніна провів експертне опитування, в якому пояснюється, які саме політичні чинники сьогодні впливають на курсову політику в країні.

За словами Тараса Березовця, директора PR-групи «Політтех», курс національної валюти перебуває в компетенції Національного банку. «Це знаряддя, за допомогою якого Президент здійснює боротьбу з Прем'єр-міністром як зі своїм основним конкурентом під час виборчої кампанії», — заявляє він.

Фахівці стверджують, що немає ніяких економічних підстав для зниження курсу гривні, а «йде боротьба з метою дестабілізувати ситуацію в економіці».

На думку експертів, близькість президентських виборів завжди впливає на курсову політику в країні. Вони вважають, що Секретаріат Президента не хоче співпрацювати з Прем'єр-міністром для пошуку оптимальних рішень виходу з ситуації, що триває майже рік.

«Ця ситуація призводить до того, що лихоманить Нацбанк, лихоманить всі інші наші фінансові установи», — каже Кость Бондаренко, директор Інституту Горшеніна.

Голова Держфінпослуг Віктор Суслов каже, що без суспільної довіри до фінансових інститутів влади не досягти стабілізації національної валюти. «Ми сподіваємося, що всі фінансові держустанови збережуть свій професіоналізм та аполітичность і спільними зусиллями забезпечать стабільність фінансового сектора», — відзначив він.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...