• Нью-Йорк з висоти пташиного польоту (фотоогляд)

  • Середа, 2 квітня 2008 року

Одна з визначних пам'яток Нью-Йорка - 102-поверховий хмарочос Empire State Building (ESB), з оглядового майданчика якого жителі Нью-Йорка і численні туристи можуть поглянути на місто з висоти пташиного польоту.Незважаючи на гігантську територію міста, огляд з ESB такий гарний, що в гарну погоду видно наіть статую Свободи. Правда, щоб зрозуміти, що це саме вона, треба заздалегідь знати, де вона знаходиться.

Будівництво цієї споруди почалося в 1929 і закінчилося в 1931 році. Будували його 3400 робочих, переважно, іммігранти. Під час будівництва померло 5 робочих. Інженери Америки назвали його в цей час одним із семи чудес сучасного світу. Закінчення будівництва - 1 травня 1931 року припало на чергову економічну кризу. Тому велика частина будівлі, яка призначалася для офісів, спочатку практично не використовувалася. Істотний дохід приносив тільки переглядовий майданчик, куди любили підніматися туристи, щоб подивитися на Нью-Йорк з найвищої точки міста.

28 липня 1945 р. у верхні поверхи будівлі ESB врізався літак, в результаті цього нещасного випадку загинули 14 чоловік. Будівля не була серйозно пошкоджена, і вже через декілька днів багато поверхів було відкрито для звичайного використання і роботи.

Будівля ESB залишалася найвищим хмарочосом протягом 23 років після того, як була побудована. Потім були побудовані Вежі-близнюки Центру міжнародної торгівлі. Коли Вежі-близнюки були зруйновані терористами, 11 вересня 2001 року, будівля ESB знову стала найвищою будівлею в Нью-Йорку. І до цього дня воно залишається другою найвищою будівлею в США після вежі Sears Tower в Чікаго.

Будівля також прославилася тим, що в знаменитому фільмі «Кінг-конг» гігантська горила піднімається на будівлю в кульмінаційний момент фільму.

Тетяна Капоріна, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...