• Оренда авто за кордоном: підводні камені

  • Вівторок, 4 березня 2008 року
Багато туристів уважають, що краще за все вивчати незнайому країну, пересуваючись нею на автомобілі, і з їхньою думкою можна погодитися. Орендуючи автомашину за кордоном необхідно дотримуватися кількох нехитрих правил, які допоможуть уникнути непотрібної витрати грошей і нервів.

Один турист зателефонував у службу підтримки із Стокгольма з такою проблемою: "Я орендував авто VOLVO S80 в компанії "Alex Car Rental" у Фінляндії у Хельсінкі. Повернув її два дні тому - поставив на стоянці в готелі та віддав ключі на ресепшені. Огляду машини при мені не робили. Потім я переїхав до Швеції. Сьогодні мені телефонують із цієї фірми і повідомляють, що виявили вм'ятину на правому передньому крилі й на колісному диску, пред'являють рахунок на відшкодування збитку - 1733 євро. Моєї провини немає, що робити?"

Після того, як зв'язалися з господарем прокатної контори, підключили до вирішення проблеми місцевих адвокатів і провели консультації з фінським Товариством захисту прав споживачів, підсумок дводенного спілкування з юристами був невтішний для туриста - йому доведеться відшкодувати збиток. Будь-який суд стане на сторону компанії, оскільки факт повернення автомобіля цілком цілим не зафіксовано. Юридична суперечка спричинила б додаткові витрати, зокрема на проведення експертизи, тому турист вирішив погодитися з вимогами фірми, тим більше що у нього не залишилося на руках жодного документа про факт оренди - він їх благополучно залишив у "бардачку" автомашини.

Це тільки один із прикладів неприємностей, які можуть виникнути при оренді автомобіля за кордоном. Щоб мінімізувати вірогідність появи проблем, дотримуйтеся нехитрих правил і рекомендацій.

Як правильно орендувати автомашину за кордоном:

1. Уважно вивчіть умови оренди й страхування, перш ніж підписувати документи і платити. Особливу увагу зверніть на страхування своєї громадянської відповідальності та франшизу, якщо вона є. Наявність франшизи - мінус для клієнта, страхова компанія оплачує витрати за вирахуванням цієї суми у разі настання страхової події.

2. Багато компаній блокують на кредитній картці клієнта певну суму до закінчення терміну оренди як гарантію. Уточніть, коли і за яких умов фірма може використовувати ці гроші, а також умови й термін зняття блокування.

3. Перед від'їздом із стоянки прокатної контори уважно огляньте автомобіль, що орендується, у присутності її менеджера, запишіть всі недоліки на вигляд і комплектації (подряпини, вм'ятини, сколи і тріщини на стеклах і фарах, відсутні колісні ковпаки, інструменти, килимки і таке інше) у спеціальній формі. Зажадайте у співробітника поставити підпис або штамп фірми на своєму екземплярі формуляра.

4. Аналогічним чином зафіксуйте кількість палива в баку. Багато варіантів оренди передбачають повернення автомашини з не меншим рівнем палива або доплату за нього по тарифах фірми, які частенько вищі за вартість палива на заправках.

5. Не залишайте документи з оренди в автомобілі, покидаючи його на зупинках і стоянках. Інакше, у разі викрадення машини разом із документами можуть виникнути складнощі з поліцією і страховою компанією.

6. У разі ДТП та інших подій з машиною дійте відповідно до місцевих законів, ваших правил оренди й страхування. Повідомите про подію в прокатну контору телефоном. У більшості випадків виклик поліції на місце події обов'язковий. У багатьох країнах існує правило, за яким власники застрахованих машин у невеликих аваріях можуть самі зафіксувати подію. На орендовані автомашини це правило часто не поширюється! За можливості сфотографуйте наслідки ДТП на фотоапарат або мобільний телефон.

7. Здаючи автомашину після закінчення оренди, отримайте розпис співробітника прокатної контори або іншої уповноваженої нею особи (наприклад, менеджера готелю) на документах, які підтверджують здачу автомашини цілком цілою.

8. Як мінімум протягом місяця після закінчення оренди зберігайте всі документи, квитанції та страхові поліси, які вам видавали, оформляючи оренду машини.

Джерело:
Turne.com.ua

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...