ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Природа Вірменії: Пейзажі гірської дороги з Єревану до Горису

Велика Епоха
Початок літа — вдалий час для подорожі Вірменією. На рівнині прилавки ломляться від черешні, а на гірських перевалах черешневі дерева ще тільки покриті білими квітами. В цьому і є чарівність та чари — подорожуючи дорогами Вірменії, пірнати то в літо, то у весну.

Природа Вірменії: Пейзажі гірської дороги з Єревану в Горис. Фото: Алла Лавриненко/Велика Епоха
Природа Вірменії: Пейзажі гірської дороги з Єревану в Горис. Фото: Алла Лавриненко/Велика Епоха
Одна з багатих на весняні різнокольорові пейзажі гірських трас — це дорога зі столиці міста Єреван в невелике містечко на півдні країни Горис. Дорога зручно і привільно в'ється по долинах між гірськими хребтами. Після літньої спеки міських вулиць незвичайно потрапити в царство свіжості і цвітіння.

Долини, пагорби і гори покриті смарагдовим оксамитовим килимом свіжої трави. Бузкові, жовті, білі, блакитні орнаменти з польових квітів виткали величезне полотно від дороги до самих вершин.

За кожним поворотом відкривається мальовнича картинка ідеально підібраних відтінків і ліній, створених самою природою: охристі плями скель, сині дзеркала гірських озер, снігові шапки вершин на тлі сяючих небес.

Маленькі села білими вкрапленнями будиночків на схилах надають затишність пейзажу. Уздовж дороги пасуться овечі отари і стада корів. Пастухи до вечора направляють своїх підопічних до місць ночівлі в загони, часто перегороджуючи дороги. Маленькі кучеряві баранці здаються іграшковими, хочеться погладити такого малюка по шовковій шерстці.

У червні завдяки вологості і теплу визріває щедрий урожай білих гірських грибів і їстівні трави. Місцеві жителі продають урожай біля узбіч доріг. У них можна також купити чудовий домашній сир.

Повні вражень ми повертаємося ввечері додому і готуємо свіжі запашні гриби на вечерю. А домашній сир відмінно підходить до кави, аромат і смак якого в Вірменії непорівнянний ні з яким іншим.


Читайте також:
Подорож у Вірменію: прогулянка Єреваном