• Наскільки чарівна Ялта весною

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Середа, 14 травня 2014 року

Весняна Ялта зустрічає гостей у святковому вбранні. Ніжні оздоблення з різнокольорових гірлянд ароматних суцвіть прикрашають вулиці міста.

Особливо в травні Ялта і всі околиці навколо неї перетворюються в одну велику квітучу клумбу.

Багаторічні ліани обплітають альтанки, лавки, повністю покривають фасади і стіни будинків. Ніжні батоги спрямовуються все вище і вище, наполегливо і впевнено обіймаючи темні стрункі піраміди кипарисів і стовбури екзотичних пальм. Ніжно-бузкові грона гліцинії можна не побачити, але відчути: її аромат наповнює простір, п'янить і пробуджує мрії.

Дрібні малинові квіточки багряника густо обсипають гілки розлогих, часто асиметричних дерев. Квіти нагадують суцвіття акації і ростуть навіть з грубої кори, рясно покриваючи ствол. Особливістю цвітіння багряника є те, що квітами дерево покривається до розпускання листя. Його рожево-бузкові й малинові крони яскравими плямами виділяються на тлі весняної зелені дерев на вулицях міста і на гірських схилах.

Білі, жовті, червоні троянди обплітають арки і огорожі. Квітковими каскадами рожеві батоги спадають з верхівок дерев до ніг перехожих — з усіх боків, куди не глянь, вас оточують троянди, троянди, троянди.

Кремові свічки каштанів спалахують в променях сонця на тлі темно-зелених крислатих листочків. Але особливо декоративне деревце каштана з рожево-червоними суцвіттями. Якщо придивитися, то в малюнку маленької квітки можна побачити сердечко. Під кронами тінистих каштанів приємно відпочити — погойдування листя і пахощі квітів приносять серцю умиротворення.

Місцеві жителі обов'язково порадять вам пройтися вулицею Пушкінською і помилуватися граціозними квітами розпущених магнолій. Кілька молодих дерев покриті дійсно витонченими, ніби виліпленими з алебастру, рожевими і білими великими квітами, що викликають загальне захоплення.

Будь-який провулок, скверик, садок у цю пору таять у собі затишні чарівні куточки для відпочинку — ось притулилася лавка під покровом «золотого дощу», або бобівника, трохи далі — крихітний старий дворик, обсаджений запашними ірисами і маргаритками. Прогулюючись вулицями міста, відкриваєш за кожним поворотом картинки, повні чарівності і гармонії весняних рослин у поєднанні з елементами архітектури старих будівель.


Читайте також:
Відпочинок в Криму: визначні місця
Ялта — музей під відкритим небом
У Криму цвіте Лівадійський парк
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...