• Визначні місця Києва: Парк «Київ у мініатюрі»

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Середа, 5 березня 2014 року
Чи можна помилуватися головними визначними місцями Києва, витративши на екскурсію всього годину часу? Звичайно можна, якщо ви відвідаєте парк «Київ у мініатюрі», розташований на мальовничому березі Дніпра в Гідропарку біля ресторану «Млин». У найменшому місті України на території площею 1,8 гектара розмістилися 48 макетів «золотого фонду» столиці країни, виконані в масштабі 1:33.

Місце розташування: парк-музей «Україна в мініатюрі» на території Гідропарку, Броварський проспект, 9-В, біля ресторану «Млин».

Як дістатися: на метро до станції «Гідропарк»; на виході з метро поверніть направо; пройдіть у бік Венеціанського моста; не доходячи до мосту, перед рестораном «Сова» поверніть направо. Користуйтеся покажчиками розташування парку.

Дата відкриття: 23 червня 2006 року.

Тип визначного місця: музеї, відпочинок, архітектура.

Визначні місця, розташовані поруч: територія Гідропарку.

Вартість/можливість відвідування: платно.

Для дорослих — 25 грн.

Для школярів і студентів — 10 грн.

Для дітей до 6 років, пенсіонерів, дітей-інвалідів, учасників ВВВ, учасників та ліквідаторів аварії на ЧАЕС — безкоштовно.

Вартість екскурсії — 50 грн.

Парк відкритий з 1 березня по 1 жовтня.

Час роботи: у будні — з 10 до 19 год.; у вихідні та свята — з 10 до 20 год.

Замовлення екскурсій: тел. +38 (044) 541-03-56, +38 (044) 516-46-10, +38 (067) 497-80-94.

Офіційний сайт: minikiev.kiev.ua

Визначні місця Києва: Панорама парку «Київ у мініатюрі»

Визначні місця Києва: Панорама парку «Київ у мініатюрі». Фото: SergeyUA/panoramio.com

Ідея створення парку мініатюр виникла в 2000 році у співробітників макетної майстерні Гідропарку. Коли було отримано дозвіл на будівництво (на що знадобилося чимало часу), двадцять майстрів взялися за дуже кропітку ручну роботу. Кожен оригінал потрібно було сфотографувати у всіх деталях, здійснити заміри та розрахунки, і тільки потім приступати до виготовлення моделі. Майже 4 роки майстри працювали над створенням міні-копій пам'яток та архітектурних пам'ятників Києва. До літа 2006 року задум, нарешті, втілився в реальність, і 23 червня відбулося урочисте відкриття парку.

Дизайнери і майстри постаралися на славу — кожна модель опрацьована настільки ретельно, що знайти десяток відмінностей з оригіналом — завдання непросте. Майже на двох гектарах Гідропарку розмістилися 48 макетів, серед яких Майдан Незалежності, Золоті ворота, Софійський собор, Хрещатик, аеропорт «Бориспіль», а також міні-Дніпро з чотирма головними мостами — Московським, Пішохідним, Метро і Південним.

Як і в звичайному місті, тут вирує своє життя, але тільки крихітне і несправжнє. Дорогами їдуть автомобілі, вулицями йдуть люди, по водах Дніпра пливуть катери. А міжнародний аеропорт приймає літаки з усіх куточків світу. Всього на момент відкриття в міні-Києві налічувалося 700 «мешканців», і в наступні роки їхня кількість тільки додавалася.

Вхід у парк «Київ у мініатюрі»

Вхід у парк «Київ у мініатюрі». Фото: SergeyUA/panoramio.com

Усі макети парку виготовлені з сучасного синтетичного матеріалу, стійкого до впливу спеки, холоду та вологи. Адже міні-Київ розташований під відкритим небом, без застосування захисних навісів. Проте, співробітники майстерні стежать за станом моделей і за необхідності їх ремонтують.

Пам'ятки Києва: парк «Київ у мініатюрі»

Пам'ятки Києва: парк «Київ у мініатюрі». Фото: Suhrida/commons.wikimedia.org

Парк «Київ у мініатюрі». Майдан Незалежності

Парк «Київ у мініатюрі». Майдан Незалежності. Фото: Simm/commons.wikimedia.org

У серпні 2013 року парк «Київ у мініатюрі» поповнився макетами визначних місць інших регіонів країни і став частиною музею «Україна в мініатюрі». Серед нових експонатів — Воронцовський і Лівадійський палаци, замок Дюльбер, Качанівська садиба, Чернігівський монастир. А на березі міні-Десни розмістилася копія Львівського залізничного вокзалу.

Співробітники парку-музею не збираються зупинятися на досягнутому і планують з часом перетворити парк мініатюрних пам'яток України в культурно-освітній центр столиці.
Читайте також:
Визначні місця Києва
Маріїнський палац
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...