• Німецький президент бойкотує Олімпіаду в Сочі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 10 грудня 2013 року

Президент Німеччини Йоахім Гаук оголосив, що в Сочі не приїде, бойкотуючи таким чином зимові Олімпійські ігри-2014.

Таке рішення він прийняв на знак протесту проти порушень прав людини в Росії і переслідування лідерів опозиції з боку влади. Відповідну заяву від нього Кремль отримав ще минулого тижня, передає DW з посиланням на журнал Der Spiegel.

Водночас, Йоахім Гаук звертає увагу своїх атлетів не сприймати його відмову від поїздки в Сочі як зповагу до німецьких спортсменів. Після повернення з Ігор-2014 він має намір прийняти переможців у Мюнхені 24 лютого, пише Der Spiegel.

Декількома місяцями раніше багато спортсменів виступили з протестом проти закону про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин, прийнятого в Росії в червні 2013 року, і обговорювали бойкот Олімпійських ігор у світі. Олімпійська хартія також забороняє «дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації».

Разом з тим, міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле висловився проти бойкоту Олімпійських зимових ігор у Сочі через російський антигей закон, незважаючи на те, що це «завдає шкоди законним інтересам захисту меншин», сказав він.

Відзначимо, з часу президентства Йоахима Гаука з березня 2012 року глава німецької держави жодного разу не відвідав Росію з офіційним візитом. У своїх виступах німецький політик неодноразово критикував російський уряд за утиски опозиційних ЗМІ і порушення прав людини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...