• МОК може не вивісити прапор Індії в Сочі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 11 грудня 2013 року

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) залишив у силі санкцію дискваліфікації, накладену на Національний олімпійський комітет Індії в грудні 2012 року.

Якщо друга за чисельністю населення країна в світі не проведе чесні вибори керівництва олімпійського комітету згідно з вимогами МОК, то індійським спортсменам доведеться виступати як «незалежним» учасникам змагання без національного стяга або символів і гімну країни.

Однак нові вибори глави НОК республіки відбудуться в Індії не раніше 9 лютого 2014 року. На той час Олімпіада в Сочі буде тривати вже два дні.

«Ми з нетерпінням очікуємо встановлення в Індії нових правил НОК, які можливі завдяки прозорим, відкритим і демократичним виборам відповідно до нової конституції. У разі невиконання вимог МОК, прапор Індії не вивісять на Іграх в Сочі, й індійські атлети будуть брати участь у світових змаганнях як незалежні спортсмени: під олімпійським прапором, а не стягом країни», ― цитує Washington Post заяву президента МОК Томаса Баха.

Він додав, що Індія ризикує стати першою країною за останні 40 років, яку можуть вигнати з олімпійського руху. Відомо, що останній раз МОК виключав зі свого комітету Південну Африку в 1970 році за політику апартеїду.

Нагадаємо, МОК призупинив членство Індійської республіки в своїх рядах у 2012 році на знак протесту проти механізму виборів у національний комітет країни. На думку МОК, вони проходили не згідно з кодексом правил, встановлених міністерством спорту для всіх спортивних організацій.

В результаті відносно Індії були введені санкції. Вони передбачають: відмову від субсидування Олімпійської асоціації країни (ОАІ), індійські чиновники позбулися права відвідувати найбільші спортивні змагання на запрошення МОК, а індійські спортсмени тепер не можуть представляти свою республіку на Олімпійських та Параолімпійських іграх.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...