Німкені – чемпіонки Європи. ФОТООГЛЯД

У фінальному феєричному протистоянні Євро-2009 жіноча збірна Німеччини з рахунком 6:2 розгромила Англію.

Сьогодні в місті Хельсінкі на стадіоні «Олімпійський» жіночі збірні Німеччини та Англії визначали сильнішого на континенті. Передматчеві розклади були на користь німкень, котрі в останніх чотирьох фіналах Європи здобували золоті нагороди; англійки ж подібних досягнень не мають, а у 18-ти особистих зустрічах з німкенями спромоглися лише на дві нульові нічиї.

У цій фінальній частині Євро англійки вийшли з третього місця із групи В і далі вже почали показувати більш цікавий футбол та вперше з 1982 року вийшли до фіналу Європи. Німеччина на своєму шляху до фіналу здобула у всіх матчах перемоги, при цьому демонструючи непогану результативність: з 96-ти своїх ударів по воротах суперниць 15 «матеріалізували» у забиті голи.

Востаннє німкені та англійки зустрічалися на фінальній частині Чемпіонату світу-2007, і тоді Англії вдалося не пропустити від німкень, зігравши у нульову нічию.

Англійським лікарям вдалося вилікувати до цього важливого матчу лідера збірної Уайт – англійка у захисній масці грала у звітному матчі. З перших хвилин матчу обидві команди не бажали поступатися одна одній: англійки впевнено виглядали проти фаворита протистояння. На восьмій хвилині небезпечно пробила зі штрафного Кетті Чепмен – м’яч пролетів у декількох сантиметрів від штанги воріт Ангерер.

Німкеням на двадцятій хвилині матчу вдалося відкрити рахунок у фінальній зустрічі: автором голу стала Прінц. А на 22-й хвилині чудовим ударом з 30-ти метрів Берінгер подвоїла перевагу німкень. Потрібно відзначити, що голкіпер англійок дещо неправильно вибрала позицію. Англійки не розгубилися: через дві хвилини після того, як пропустили, зуміли дати гідну відповідь суперниці – з передачі Келлі Сміт Карні скоротила відстань до Англії.

Окрилена успіхом Англія продовжувала створювати небезпечні моменти біля воріт Німеччини – центральні захисниці працювали на повну потужність. А на 37-й хвилині англійки мали зрівняти рахунок, але Берінгер після удару Уайд вибила м’яч з лінії власних воріт.

У хвилини, що залишися у першій половині матчу, обидві команди збавили темп своїх атак. Попри продемонстрований непоганий футбол у виконанні англійок, на відпочинок команди пішли з рахунком 2:1 на користь Німеччини.

Після перерви німкені заволоділи ініціативою на футбольному полі: Прінц мала забивати, але проґавила момент для удару – кутовий, після якого на 50-й хвилині Крайн влучила в штангу воріт Браун, але Куліг першою встигла схопити м’яч після слабкого вибивання м’яча Келлі Сміт, і зробила рахунок в матчі 3:1 на користь Німеччини.

Англійки після цього не заспокоїлися і через 5 хвилин Келлі Сміт відіграла один гол – 3:2 на користь Німеччини. А на 62-й хвилині після передачі Гарефрекес Інка Грінгс забила свій п’ятий м’яч на турнірі. А на 73-й хвилині Інка забила і свій шостий м’яч, зробивши рахунок 5:2 на користь своєї команди. Цей забитий гол Інкі забезпечив першу сходинку в гонці бомбардирів. До речі, на попередньому Євро Грінгс теж стала кращим бомбардиром турніру, забивши тоді чотири м’ячі.

А на 76-й хвилині оборона Англії зовсім «розклеїлася»: Прінц зробила дубль в цьому матчі та шостий м’яч у ворота суперниці від німкень сьогодні влетів – такого погрому не очікував ніхто. Англійки у другій половині матчу просто зупинилися, їм не вистачило сил на весь матч протидіяти фавориткам протистояння.

Що ж, фінальний свисток головного арбітра матчу чешки Дагмари Дамкової зафіксував перемогу Німеччини з рахунком 6:2, котра принесла німкеням п’яте поспіль та сьоме загальне чемпіонство Європи. Чудові показані результати збірної Німеччини під керівництвом Зільвії Найд мають задовольнити керівництво федерації футболу Німеччини, адже на разі контракт Найд розрахований до 2013 року. То ж саме Зільвія буде готувати німкень до домашнього чемпіонату світу, який відбудеться 2011 року.

Англія - Німеччина 2:6 (1:2) (Карні, 34; К. Сміт, 55 – Прінц, 20; 76; Берінгер, 22; Куліг, 50; Грінгс, 62; 73)

Склади команд:

Англія: Браун, А. Скотт, Стоуні, Уїльямс, Уайт, Д. Скотт, Чепмен (Вествуд, 86), Алуко (Сандерос, 81), Карні, К. Сміт, Асанте.

Німеччина: Ангерер, Петер, Крайн, Бресонік, Лаудер, Прінц (Байрам, 83), Бартусяк, Грінгс, Куліг, Гарефрекес, Берінгер (Мбабі, 60).

Попередження: Стоуні, 44.

За матеріалами: turnir.com.ua

Англія - Німеччина фото:Ian Walton,Lars Baron /Getty Images Sport