ЧС-2010. Хорвати здобули вистраждану перемогу. ФОТООГЛЯД

У шостій європейській відбірній групі до ЧС-2010 Хорватія вдома з рахунком 1:0 перемогла Білорусію.

Звітний матч обидві збірні почали активно, особливо господарі: так, на 11-ій хвилині Кранчар пробив поруч зі штангою воріт Жевнова. Через 5 хвилин небезпеку біля воріт господарів створив нападник Білорусії Сергій Корниленко, але арбітр зафіксував положення поза грою.

А на 24-ій хвилині відбувся ключовий епізод першої половини зустрічі: Ракітіч, тривалий час опрацьовуючи м’яч, не очікувано пробив по воротах гостей – м’яч у польоті до воріт Жевнова зустрів голову Верховцева і зрадницькі влетів у сітку.

У наступні 20 хвилин хорвати впевнено контролювати перебіг подій на футбольному полі, зводячи нанівець усі намагання суперника атакувати. На відпочинок команди пішли за мінімальної переваги хорватів.

Після перерви, на 50-ій хвилині матчу, В’ячеслав Глєб забив у ворота хорват, але радість білоруських уболівальників футболу (українських теж) була передчасною – головний арбітр матчу угледів положення поза грою. Гол не зарахували.

На 61-ій хвилині виникла аналогічна ситуація, але з точністю навпаки: Івіца Оліч вийшов тет-а-тет із Жевновом, обіграв його і спокійно закотив м’яч у ворота – і цього разу зафіксували офсайд.

Через шість хвилин, після спокійної, «сонної», гри, команди обмінялися небезпечними моментами: спочатку Сергій Крівець перевірив голкіпера у голкіпера Хорватії, який був до цього готовий, а потім Даріо Срна після передачі Манджуковича пробив вище воріт гостей. Опісля своєю можливістю не скористався Оліч – м’яч після його удару влетів у сітку воріт Білорусії із зовнішнього боку.

На 76-ій хвилині матчу Петрич небезпечно пробив зі штрафного – м’яч оминув стінку, але в ціль не влучив – вище воріт. Через хвилину Ковель ледь не скористався помилкою хорватського голкіпера, але останній вчасно її виправив. А за мить, через затримку часу, Чорлука отримав друге попередження і залишив свою команду в меншості.

За три хвилини до завершення матчу Тимофій Калачов міг принесли виїзну нічию збірній Білорусії, але не зумів виграти рандеву в голкіпера Хорватії Руньє. Це був найнебезпечніший момент у матчі, який створили гості. Через хвилину знову Руньє «витяг» удар Кривцова. Хорвати вистояли, а шкода.

Це була четверта поразка Білорусії у відбірному циклі, яка ставить великий хрест на їхньому бажанні вийти у о плей-оф. У наступному турі, 9 вересня, українці завітають до Мінська. Чим же порадують їх білоруські футболісти?

Хорватія – Білорусія 1:0 (1:0) (Ракітіч, 24)

Склади команд:

Хорватія: Руньє, Шимунич, Чорлука, Крижанац, Ракітіч (Манджукович, 64), Праньїч, Кранчар, Срна, Вукоєвич, Едуардо (Юрич, 81), Олич (Петрич, 74).

Білорусія: Жевнов, Кульчий, Калачов, Юревич, Шитов, Омел’янчук, Бордачов (Стасевич, 55), Сосновський, В. Глєб (Крівець, 63), Корниленко (Ковель, 77), Верховцев.

Попередження: Вукоєвич, 25 – Верховцев, 75; Ковель, 90.

Вилучення: Чорлука, 79

За матеріалами: turnir.com.ua

Хорватія – Білорусія фото:HRVOJE POLAN,STRINGER /Getty Images Sport