• Дженсон Баттон здобув перемогу на Гран-прі Австралії

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 28 березня 2010 року

Гонщик McLaren Mercedes Дженсон Баттон виграв Гран-прі Австралії. Це перша перемога чинного чемпіона в цьому сезоні і в складі McLaren. Другим несподівано фінішував Роберт Кубіца. Третє і четверте місця - за пілотами Ferrari.

Перед стартом пройшов дощ, так що всі пілоти вийшли на стартову решітку на проміжній гумі. З першого ряду стартували два пілоти Red Bull. Себастьян Феттель зберіг лідерство і довгий час лідирував, поки через відмову гальм не опинився в гравії.

Через кілька кіл після старту всі кинулися за сухою гумою, і першим в боксах з'явився Дженсон Баттон, який опинився в той момент в кінці першої десятки. Завдяки цьому рішенню Дженсон зміг пробитися на друге місце і опинився прямо позаду Феттеля. А коли Феттель зійшов, Дженсон створив відрив, який і зберіг до фінішу гонки.

Роберт Кубіца після сходу Феттеля опинився третім. Його було пройшов Хемілтон, який тут же відправився в бокси за свіжим комплектом гуми. Прикладу британця послідували Веббер і Росберг, що йшли позаду. Всі троє пропустили вперед пару пілотів Ferrari, які, як виявилося, вирішили не зупинятися до самого фінішу.

У заключній частині гонки Баттон комфортно лідирував, відірвавшись від Кубіци на 15 секунд. На хвості у пілота Renault сиділа пара Масса-Алонсо, а їх стрімко, по дві-три секунди за коло, наганяли Хемілтон і Веббер. За три кола до фінішу Хемілтон спробував пройти Алонсо, але в нього ззаду врізався Веббер. Обидва опинилися в гравії. І якщо Хемілтон втратив тільки одну позицію, віддавши її Росбергу, то Вебберу довелося їхати в бокси за новим носовим обтічником. У результаті австралієць фінішував 9-м.

Підсумок гонки: Баттон перший, слідом Кубіца, Масса, Алонсо і Росберг. Трохи далі Хемілтон, Ліуцці, Баррікелло і Веббер. Замкнув призову десятку Міхаель Шумахер.

Додамо, що Під час старту Баттон і Алонсо не поділили перший поворот. Алонсо розвернуло, при цьому Ferrari іспанця зачепила Mercedes Шумахера. Алонсо зміг прорватися вперед, а ось Міхаелю довелося побувати в боксах. На руку Шумахеру зіграв виїзд машини безпеки, викликаний аварією Ніко Халкенберга і Каму Кобаяші. Але майже всю гонку Міхаель просидів позаду Хайме Альгерсуарі. Лише за два кола до фінішу він зміг пройти наймолодшого пілота Формули-1. Але потім семиразовий чемпіон з ходу пройшов і Педро де ла Росу, тим самим заробивши одне очко.

Гран-прі Австралії. Результат гонки
   
1 Дженсон Баттон
2 Роберт Кубіца
3 Феліпе Масса
4 Фернандо Алонсо
   
За матеріалами: f1-world
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...