• На 5-тисячолітній мумії виявили нове татуювання

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 21 квітня 2015 року
В 1991 році в Тірольських Альпах туристи раптово натрапили на мумію людини, частково вморожену в кригу. З’явилась вона на поверхні льодів через їхнє інтенсивне танення. Виявилось, що ці муміфіковані останки належать чоловіку, який жив у часи пізнього неоліту близько 3300 року до нашої ери. Що цікаво, тіло його покривали численні татуювання.

Деякі татуювання на найдавнішій знайденій у світі крижаній мумії побачили одразу по відкриттю. Частину вдалось виявити тільки в лабораторії, оскільки за тисячоліття шкіра Етці, як його назвали дослідники, дуже потемніла.

Під час останнього дослідження, яке проводилось за допомогою фототехніки, щоб не пошкодити мумію, було знайдене ще одне татуювання — на грудях Етці. Загалом на тілі давньої людини нарахували 61 відмітку.

Більшість із них має вигляд 2, 3 або 4 паралельних рисочок від 0,7 до 4 сантиметрів завдовжки. Побачили на тілі Етці також 2 хрести. Малюнки виконувались не голкою, як зараз, а за допомогою розрізів, в які засипалось деревне вугілля.

Більшість татуювань вкривали коліна та гомілки мумії, що дозволило дослідникам припустити, що чоловік, наносячи на себе позначки, боровся із болем у суглобах. Однак виявлена з правого боку грудної клітини позначка поставила під сумніви таку теорію і знов підняла питання про те, яке значення мало татуювання у давньому світі — терапевтичне, символічне чи релігійне.

Загалом у свій час знахідка мумії спричинила те, що вчені переглянули свої уявлення про розвиток людей пізнього неоліту — виявилось, що вони були більш розвиненими, ніж вважалося раніше. Зокрема на Етці було багато предметів зшитого з різної шкіри одягу: настегенна пов’язка, штані, шкіряний жилет, пояс, ногавиці, плетений плащ, шапка із ремінцем через підборіддя та взуття, сконструйоване спеціально для ходіння по снігу. В якості шкарпеток використовувалась трава, обмотана навколо стопи.

На поясі мумії виявили мішечок із необхідними для чоловіка в його повсякденному житті речами: скребком, свердлом, кременем, наконечником для стріли та сухим грибом — трутом. Із собою Етці мав мідну сокиру, лук і сагайдак.


Читайте також:
Багдадська батарейка: давні люди користувались електроенергією?
Давня Африка: незвичайні малюнки на стінах печер
Давньоримські гладіатори виявились вегетаріанцями
Нелегальний археолог знайшов підземний хід до піраміди Хеопса
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...