ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Філіппіни і Японія підписали оборонний пакт для протидії Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
(istockphoto)

Філіппіни та Японія об'єднують свої сили для протистояння Китаю й підписують оборонний пакт. Угода допоможе зміцнювати військову співпрацю та розміщувати війська на території обох країн.

Гілберт Теодоро, міністр оборони Філіппін, сказав: «Договір стане основою для співпраці Філіппін і Японії в галузі оборони, безпеки та інших пов'язаних із цим питань».

Угоду підписали у відповідь на посилення агресії з боку Пекіна. Кораблі китайської берегової охорони неодноразово таранили філіппінські судна, стріляли з водометів і направляли на них лазери, щоб завадити Філіппінам постачати свої війська, розташовані на спірній мілині в Південнокитайському морі.

В останньому зіткненні китайська берегова охорона використовувала сокири, ножі та списи. Один філіппінський моряк втратив пальця, ще 7 моряків дістали поранення.

Чи втрутиться Вашингтон у конфлікт у разі його ескалації? США мають захищати Філіппіни, оскільки дві країни підписали відповідний договір. Вашингтон підтвердив свою готовність захищати Манілу в разі збройного конфлікту.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube