• Краса: гармонія з природою

  • Субота, 11 квітня 2009 року
Що таке краса, і чому вона так захоплює, притягує погляд, увагу? Чому абсолютно «нецивілізовані», на наш міський погляд, селяни завжди прикрашали своє житло і будували хату, відповідну до дерев, що росли в їх місцевості? Тому що вони інтуїтивно відчували гармонійність всього живого, що не бореться з законами природи, а дотримується їх.

Вітчизняні та іноземні тлумачні словники так пояснюють поняття «краси»: «Це якості, що дають насолоду зовнішнім і внутрішнім змістом, приносять естетичне задоволення».

«Краса врятує світ», — так ясно і… незрозуміло висловився Федір Достоєвський, що творив свої великі драматичні твори під зображенням «Мадонни з немовлям» Рафаеля. Красі поклонявся художник і мислитель Микола Реріх.

Нещодавно опубліковані відомості ще про одну властивість краси: вона знижує… рівень болю.

Учені з університету італійського міста Барі експериментально довели це. Учасників дослідів чутливо вдаряли лазерним променем. Ті, хто в цей час бачив перед собою красиві витвори мистецтва — картини Леонардо і Боттічеллі, відчували значно менший біль, ніж ті, у кого перед очима була чорна стіна або потворна картина.

Учені з університету м. Сіеттла (США) встановили, що періодичне прослухування творів Моцарта знижує артеріальний тиск. Вважається, що цей визнаний музичний геній створив свою «Чарівну флейту» за законами небесної гармонії.

Формулу і поняття «Золотого перетину» ввів Леонардо да Вінчі і творив красу за цим принципом, який застосовується в архітектурі і мистецтві. Він казав, що «красиві речі роблять красивою душу». В чому секрет нашого тремтливого ставлення до краси? В тому, що це наша власна внутрішня властивість, ми створені за законами краси досконалого Всесвіту, тобто прагнемо до її гармонії.

А яка ваша думка?

Тетяна Серебрякова. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі