• Захід, Китай… Росія

  • Понеділок, 30 червня 2008 року

Те, що здається далеким, в реальності ближче.

Більше трьох років у Флашингу, китайському кварталі Нью-Йорка, працює Центр допомоги бажаючим вийти з компартії Китаю (КПК) (далі – Центр допомоги)

Рух виходу з КПК почався 3 грудня 2004 року і був пов'язаний із публікацією книги «Дев'ять коментарів про комуністичну партію», яка розкрила історію злочинів компартії Китаю. Дізнаючись із «Дев'яти коментарів» правду про злочини КПК, китайці залишають її ряди. На сьогодні їх нараховується понад 39 мільйонів.

«Далекі події»

7 травня 2008 року в китайському районі Нью-Йорка Флашингу на співробітників Центру допомоги почали здійснювати напади агресивні китайці, які тривають і досі. Це не лише словесні напади, але й спроби фізичної розправи.

Співробітники Центра допомоги вказують на те, що подібні дії санкціоновані компартією Китаю, зокрема, китайським консульством.

Поліція розслідує цю справу, а свідки кажуть про те, що в районі Флашингу зараз дуже багато перевдягнених агентів китайського уряду, які з подачі консульства Китаю та КПК, намагаються створювати перешкоди. Більше того, за інформацією американських кореспондентів «The Epoch Times», самі нападники визнають, що вони шпигуни КПК.

Пані Чжан, доброволець Центру допомоги з Брісбену (Австралія), також побувала у Флашингу під час нападів. Вона заявила: «Ми хочемо розповісти місцевим китайцям, як КПК обманює свій власний народ стосовно землетрусу в провінції Сичуань. Ми хочемо, щоб усі знали, що цей потужний землетрус був, фактично, більше рукотворним, аніж стихійним лихом.

Я недавно повернулася з Флашингу, Нью-Йорк, де була піддана нападам бандитів, організованим компартією та направленим на добровольців Центру допомоги бажаючим вийти з КПК.

На мене нападали кілька разів. Ми тільки хочемо, щоб усі зрозуміли, що КПК не представляє Китай і що КПК є першопричиною лиха в Китаї».

Аманда, одна з австралійських послідовників Фалуньгун, заявила, що люди повинні зупинити злочини КПК, інакше ті можуть завдати шкоди всьому світові. Вона сказала: «Я звернула увагу на переслідування Фалуньгун з боку КПК в Китаї ще в 1999 році.

Все, що перенесли послідовники Фалуньгун, дійсно жахає. Як житель західного світу, живучи у вільній країні, я відчуваю, що мій обов'язок – виступити із засудженням цих злочинів проти людства, які відбуваються в Китаї прямо зараз. Крім того, насилля, що коїться у Флашингу, показує, що КПК не тільки переслідує китайців у Китаї, але також поширює свої переслідування в демократичні країни за кордоном. Я відчуваю, що, якщо я особисто не виступлю проти цього, то КПК буде шкодити людям усього світу».

Довідка

Фалуньгун (або Фалунь Дафа) – це метод духовного і фізичного самовдосконалювання, стародавній китайський ціґун, яким займаються більше 100 мільйонів чоловік у більш ніж 80 країнах світу. Незважаючи на свої мирні принципи («Істина, Доброта, Терпіння»), нині в Китаї тривають репресії послідовників цього вчення, які були незаконно розпочаті компартією Китаю в 1999 р. Серед злочинів КПК, застосовуваних по відношенню до послідовників Фалуньгун: незаконні арешти без суду та слідства, вбивства, більше 100 видів жахливих тортур, примусове психіатричне лікування, незаконне вилучання органів без згоди на те жертв з метою подальшого продажу та отримання прибутку тощо.

Реакція громадськості

На думку міжнародних експертів, влада Китаю намагається всіляко очорнити діяльність Центрів допомоги для того, щоб громадськість забула про проблеми в самому Китаї – жертвах землетрусу та численних порушеннях прав людини на фоні майбутніх Олімпійських ігор у Пекіні.

Член парламенту Швеції Геран Ліндблад заявив: «КПК намагається переключити увагу людей з Китаю на іншу країну, оскільки світ турбують проблеми Тибету та прав людини в Китаї у зв'язку із приближенням Олімпійських ігор у Пекіні. Тому КПК і хоче якомога скоріше відвести увагу людей від своїх проблем».

Пан Ліндблад указав на те, що для зарубіжної країни недопустимо створення на території іншої країни ситуації, подібної інциденту у Флашингу. А той факт, що вона організована терористичним режимом КПК, має викликати ще більшу тривогу.

Ліндблад попереджає: «Поліція у США та інших країнах повинна остерігатися того, що ще КПК може спровокувати в майбутньому».

Він казав далі: «Американці не повинні забувати не тільки про свої конституційні права, але також і свої права людини. Недопустимо, щоб натовп, підбурений КПК, переслідував громадянина США або будь-якої іншої країни!».

А тим часом у Росії…

В Росії вплив компартії Китаю є не менш помітним. Якщо не більш. Економічні та політичні відносини між Росією та Китаєм стають все тіснішими, а порушення прав послідовників Фалуньгун в Росії – все більш грубими.

За останній рік у Росії почастішали випадки порушення прав і свобод громадян, які займаються Фалуньгун. Так, за повідомленням Інформаційного центру Фалунь Дафа в Росії, постійно зриваються мирні та законні акції протесту проти репресій у Китаї, що проводять послідовники Фалуньгун у різних частинах міста Москви, в тому числі перед китайським посольством; в минулому році було незаконно депортовано трьох громадян Китаю – послідовників Фалуньгун, які на той момент мали повне право перебувати на території Росії і на яких після приїзду до Китаю очікувала тюрма або домашній арешт; також почастішали випадки, коли послідовників Фалуньгун – громадян України та інших країн – не впускають на територію Росії без жодної причини, незважаючи на їхню мирну мету перебування в Росії; і зовсім свіжий приклад порушення прав людини: нещодавно відбулося незаконне затримання журналіста «The Epoch Times» співробітниками органів безпеки прямо в аеропорту без жодних причин.

Україна нині рухається шляхом демократичних змін. Але будівництво демократії в країні залежить не тільки від уряду, але й від позиції рядових громадян, яка перевіряється як раз в ситуаціях, коли ми дізнаємося про події, подібні репресіям у самому Китаї або нападам у Флашингу. Дізнаючись про подібні події, як відреагує громадянин демократичної країни? Чи буде для нього важливим не тільки засудити подібні порушення прав і свобод людини, але й зробити все можливе для того, щоб зупинити їх?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...