• Захисники прав людини повинні об'єднатися

  • Неділя, 1 червня 2008 року

Нижченаведена промова було виголошена Джоном Суарезом на церемонії проведення «Естафети факела на захист прав людини» в Маямі.

Мене звати Джон Суарез. Я є членом організації «Вільна Куба», що заснована студентами Міжнародного університету Флориди.

Оскільки я виступаю одним із останніх, я намагатимуся казати коротко, адже сьогодні ми вже вислухали і представників від Фалуньгун, і тибетців, і в'єтнамців, і китайців, а також було розказано про ситуацію в Північній Кореї, яка в плані порушень прав людини є досить страшною.

Найсумніше в тому, що сказане тут про ситуацію в країнах із диктаторськими комуністичними режимами, чи то В'єтнам або Китай, дуже нагадує те, про що говорили тут представники Куби. Мови та держави різні, однак політика утримання влади через залякування свого народу шляхом репресій – однакова.

 

Куба наразі перетворюється на гібрид китайської та в'єтнамської комуністичної системи управління. Місцева влада починає вводити деяку відкритість в економіці, одночасно посилюючи політичні переслідування окремих категорій співгромадян.

Тому ми переконані, що маємо почерпнути багатий досвід солідарності в інших рухів, в наших братів із В'єтнаму та Китаю, в наших братів із Тибету, в наших братів та сестер із Фалуньгун, маємо більше дізнатися про їхні переживання, оскільки цілком можливо, що в майбутньому ми самі можемо зустрітися з цим.

Ми були свідками кількох благородних учинків кубинських чиновників, коли вони фотографували демонстрацію послідовників Фалуньгун, щоб потім передати знімки своїм китайським друзям із Комісії з прав людини ООН.

Але є і негативні моменти: коли ми хотіли висловити свою думку стосовно злочинів проти людства в Китаї через Комісію ООН із прав людини, китайська сторона надавала підтримку силовим структурам Куби, не даючи нам можливості говорити.

Минулого місяця в Женеві кубинський уряд разом із урядами низки країн Близького Сходу, де ситуація з правами людини залишає бажати кращого, а також спільно з Китаєм і В'єтнамом підірвав міжнародні стандарти реалізації права на свободу висловлювання через Раду з прав людини ООН,

Таким чином, ми виявили, що ці режими йдуть пліч-о-пліч. Тоталітарні режими дуже тісно співпрацюють в питаннях нав'язування своєї думки іншим та розв'язування своїх злочинних дій. Тоді ми, прихильники демократії та захисники прав людини, тим більше, повинні докласти всі сили до взаємодії, щоб протистояти силам зла та розкривати їхні плани.

Отже, це дуже нагальна проблема, настав час перемін у механізмі роботи Комісії ООН із прав людини. Нам дійсно треба взаємодіяти, чи то Фалуньгун, тибетці, борці за свободу в Бірмі, в'єтнамці або люди з інших країн. Всі, хто поважає права людини і хоче бачити справедливість у цій сфері – ми маємо об'єднатися в своїй діяльності задля загального блага.

Я маю з собою футболку доктора Оскара Еліаса Біскета [кубинський дисидент – прим пер.] Він зараз відбуває 25-річний строк тюремного ув'язнення в Кубі. Перед ув'язненням він написав листа Далай-ламі, в якому висловив свою солідарність із справою звільнення Тибету та звільнення Китаю.

Я хочу показати вам футболку з написом «Вільний Тибет» [див. фото №2]. Мені подарив її один із борців за незалежність Тибету в 2000 р. Натомість я подарив йому свою футболку «За свободу Куби». Я думаю, що подібний обмін є дуже важливим, якщо ми прагнемо об'єднання зусиль для перемоги в боротьбі за права людини у всьому світі.

Дуже дякую.

Джон Суарез. Вільна Куба

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...