• Просимо підтримки

  • П'ятниця, 29 червня 2007 року

Доповідь Серенади Ву, представника Асоціації журналістів Гонконгу, на  ХXVI Всесвітньому Конгресі Міжнародної Федерації журналістів.

У Гонконгу збільшилася кількість медійних платформ, нині нараховується 18 газет та декілька радіостанцій.

Але, на сьогоднішній день, основною проблемою є наявність цензури. 58% журналістів вважають, що ситуація з свободою преси в Гонконгу погіршилася. 40% журналістів вдаються до самоцензури. Вони кажуть, що проблема самоцензури більш серйозна, ніж 10 років тому. Ці цифри лише видима частина айсбергу.

Найголовніша погроза свободі преси в Гонконгу - у зміні власників видань. Це має свої наслідки: люди бояться висловлювати свої думки через залежність від центрального уряду й страху покарань, чи якихось санкцій. Зменшилася кількість електронних публікацій, у минулому незалежних. Вони, в свій час, вільно обговорювали питання незалежності Гонконгу. У середині 90-х років було закрито низку газет.

Об'єднання з Китаєм не сприяло розширенню нашої аудиторії. Більшість наших газет стали проводити політику явної підтримки Пекіну, адже ними і володіють пекінці. Політична орієнтація на Пекін стала переважаючою у нашому парламенті. Через тиск китайської влади, зараз багато компаній переїхали для віщання в Японію.

Гонконгський уряд за 10 років возз'єднання з Китаєм змінився під його впливом. Великі проблеми постають перед радіо та телебаченням Гонконгу - знижується різноманітність подачі матеріалів. Телебачення фактично перетворилося в державну організацію. Його негайно ж критикують, якщо воно не виконує урядове замовлення.

Підтримка місцевого уряду відчувається все менше. Був призначений комітет з 7 членів для того, щоб наглядати за теле- і радіомовленням у Гонконгу. Ми перестаємо бути громадськими ЗМІ. У березні комітет заявив, що наша Асоціація веде неправильну політику.

Ми просимо неурядові організації допомогти нашій Асоціації в захисті свободи преси і громадського радіо та телебачення. У випадку, якщо наші зусилля не будуть підтримані, у нас не буде шансів служити суспільству і розвивати суспільне телебачення та радіомовлення. В ці роки ми зазнавали й інших труднощів - кілька людей опинилися викинутими на вулицю. Це було пов'язано з 23 статтею Основного закону і стосувалося політичного тиску Китаю і його втручання в політику Гонконгу. Цей закон зачіпав основні права людини.

Дякуємо вам за підтримку, тому що уряд скасував 23 статтю. Сьогодні ми знову просимо вас допомогти, тому що уряд планує відновити її. Це станеться незабаром, без вашої підтримки не обійтися, ми не зможемо боротися на самоті. Ми повинні стояти пліч-о-пліч у боротьбі проти наших ворогів, щоб відстоювати наші ідеали.

Ми відчуваємо сильний тиск не тільки від уряду, але і від громадськості. У нас один вихід - боротися. Ми набралися сміливості і просимо наших колег продовжувати роботу, використовуючи перо і мікрофон для підтримки свободи.

Серенада Ву, Асоціація журналістів Гонконгу
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...