• Віце-президент Тайваню: видаляння органів – це жахливо

  • Четвер, 2 листопада 2006 року

Тайбей. 13 жовтня віце-президент Тайваню зустрілася з двома незалежними представниками групи розслідування Девідом Кілгуром і Девідом Мейтасом, щоб докладніше дізнатися про незаконне видаляння органів у комуністичному Китаї. Вона засудила цю практику і закликала вжити заходів для її припинення.

На прес-конференції 14 жовтня Люй заявила, що згідно з докладом Кілгура і Мейтаса, хірурги КПК видаляли внутрішні органи у тисяч незаконно ув‘язнених живих послідовників Фалуньгун для трансплантацій, що вселяє жах. Вона вірить, що жителі Тайваню не погодилися б на таку пересадку, знаючи, що органи взято у живих людей.

13 жовтня відомий правозахисник Девід Мейтас і колишній держсекретар Канади з питань Тихо-азіатського регіону Девід Кілгур, автори ”Звіту про перевірку твердження про видаляння органів послідовників Фалуньгун у Китаї”, опублікованого в липні 2006 року, зустрілися з пані Люй Сюлянь, віце-президентом Тайваню і головою комісії з прав людини. На зустрічі також були віце-президент Китайської асоціації з прав людини Су Ючень і президент організації ”Адвокати світу за правосуддя” Чжу Ванцзи.

На початку розмови Люй Сюлянь сказала двом представникам групи розслідування, що читала їхню доповідь і була шокована, дізнавшись про такі страхітливі злочини.

Девід Кілгур заявив, що він проводив своє розслідування незалежно і за власним бажанням. Мета його поїздок в ООН, Європу, Азію та Америку – привернути до цього увагу людей і об'єднати їх, щоб покласти край злочинам, які здійснює Комуністична партія Китаю (КПК).

Люй Сюлянь вважає, що ця проблема прямо стосується тайваньців, які їдуть у КНР для пересадки органів. Девід Мейтас запропонував скоординувати організації для розповсюдження цієї новини і вживання відповідних заходів.

Адвокат Чжу Ванцзи, що бере участь в юридичному захисті послідовників Фалуньгун протягом багатьох років, заявив, що Юридична рада прийняла запропоновану членом ради Лай Цинде тимчасову статтю про серйозні порушення прав людини з боку КПК. Уряду Тайваню слід проінформувати людей про ці злочини й проблему пересадки органів у Китаї.

Віце-президент Люй Сюлянь: ”Я запрошу організації для проведення усестороннього розслідування і вживання відповідних заходів”.

Наприкінці Люй Сюлянь заявила, що найближчим часом вона організує зустріч для обговорення пропозицій двох незалежних представників групи розслідування і Юридичної ради, яка повинна допомогти із збором різних думок і координацією з юридичними відділами для вироблення необхідних заходів.

Після семінару з прав людини 14 жовтня Люй заявила на прес-конференції: ”Я розповім тайваньцям про всю серйозність цих злочинів, які прямо стосуються народу Тайваню”.

Вона розповіла, що збирається запросити різні департаменти уряду, включаючи Юридичну раду, для спільної роботи над проблемою. Вони обговорять уживання необхідних заходів після проведення усестороннього розслідування. Двоє незалежних представників групи розслідування уже відвідали 25 країн, щоб викрити організоване КПК видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун. Обох чекає дуже тісний графік зустрічей із відділами тайванського уряду, включаючи міністерство юстиції, раду зі зв'язку з материковим Китаєм, організацію охорони здоров'я. Різні агентства й організації виявили велику зацікавленість доповіддю Кілгура і Мейтаса.

Обидва представники групи розслідування також зустрінуться із співробітниками юридичної сфери і правозахисниками, детально пояснюючи, чому звинувачення КПК у видалянні органів послідовниками Фалуньгун справедливе. Кілгур і Мейтас заявили: ”Цей звірячий злочин КПК – найбільш порочний на Землі. Ми повинні спільно працювати над тим, щоб покласти край цій жорстокості! ”

Лінь Хун. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...