• Рабин Булка: “Щоб зупинити незаконне видаляння органів необхідний бойкот Олімпійських ігор”

  • Середа, 1 листопада 2006 року

“Канада й інші демократичні країни повинні бойкотувати Олімпійські ігри 2008 року в Пекіні, якщо китайський комуністичний режим далі буде видаляти органи”, – вважає впливовий рабин в Оттаві. 

Під час щорічного конгресу Міжнародної спілки  хірургів-кардіологів (World Society of Cardio-thoracic Surgeons)  рабин Ревон Булка закликав канадський уряд чинити тиск на китайський режим, щоб “покласти край цій жахливій практиці“.

Коментарі рабина Булки були сказані у світлі публікації доповіді, складеної колишнім членом парламенту Девідом Кілгуром, а також адвокатом і правозахисником Девідом Мейтасом. Ця доповідь викрила систематичне видаляння і продаж органів у послідовників Фалуньгун у Китаї. Цей бізнес перебуває під контролем держави і приносить великий прибуток.

“Це приносить їм великий дохід, – сказав пан Булка La Grande Йpoque. – Вони заробляють на цьому сотні мільйонів доларів і, ймовірно, сподіваються заробити сотні мільйонів доларів на Олімпійських іграх. Але якщо міжнародне співтовариство оголосить їх персоною нон-грата поти, поки цьому не буде покладений край, то вони зрозуміють це послання”.

Комуністичний режим почав жорстоке переслідування Фалуньгун у 1999 році, тому що вважав, що популярність медитативної практики є загрозою офіційній державній атеїстичній ідеології. Згідно з інформацією Інформаційного центра Фалуньгун, сотні тисяч послідовників були незаконно арештовані та затримані, тисячі убиті, а багато хто просто безслідно зник.

Бойкотувати Пекін

Хоча доповідь про видаляння органів не закликає до бойкоту, пан Кілгур під час своєї недавньої поїздки до Австралії сказав, що Олімпіада надає можливість чинити тиск на китайську компартію, щоб припинити такого роду злочини.

Девід Кілгур і віце-президент європейського парламенту Едвард Макмілан-Скотт зараз здійснюють поїздку, в якій хочуть зацікавити людей доповіддю і заручитися підтримкою урядів для проведення незалежного розслідування.

Тоді як канадський уряд, посилаючись на доповідь, лише заявив про розгляд можливості проведення розслідування, австралійський уряд пішов набагато далі і чинив минулого тижня тиск на китайських чиновників, щоб вони дозволили провести незалежне розслідування. Пан Кілгур привітав із цим кроком Австралію та висловив надію на те, що решта країн зроблять те ж саме.

Докази доповіді включають численні розмови з медичним персоналом у Китаї, які підтверджують, що життєво важливі органи завжди надходять від живих послідовників Фалуньгун. Дзвінки в поліцію і суди вказують на те, що китайські суди організували достатню кількість “постачальників“ органів для того, щоб перевиконати план. У звіті сказано, що за офіційною статистикою приблизно в 41 500 випадках трансплантацій між 2000 і 2005 роками,  джерела органів невідомі.

Відповідно до слів авторів звіту, політика репресій і розпалювання ненависті до Фалуньгун означає, що послідовники просто перебувають під владою корумпованих органів влади.

“Розпалювання ненависті до Фалуньгун і демонізація його послідовників означає, що вони можуть бути просто вбитими і винищеними без жодного протесту людей, які вірять цій офіційній злобній пропаганді“, – мовиться в доповіді.

Девід Мейтас, співавтор доповіді, сказав, що бойкот заради припинення переслідувань Фалуньгун чинив би тиск на китайську столицю Пекін ефективніше, ніж фокусування уваги на недавніх звітах про видаляння органів. “Навіть якщо докази видаляння органів переважно непрямі, є “неспростовні докази“ інших типів репресій послідовників Фалуньгун”, – указує Мейтас.

Маловірогідно, що новий закон заборонить видаляння органів

Девід Мейтас підкреслює, що, не зважаючи на введення китайським режимом закону, що забороняє торгівлю органами з 1 липня, не існує ніяких доказів, що він застосовуватиметься на ділі. Це не дивує Го Готіна, китайського адвоката і правозахисника, що живе в еміграції у Канаді.

Го Готін зазнав знущань китайської влади, і його фірма була закрита, тому що він захищав політичних дисидентів і послідовників Фалуньгун, а також критикував комуністичний режим в Інтернеті.

Го стверджує, що деякі закони в Китаї є всього лише “ширмою“ і насправді ніколи не виконуються. На його думку, новий закон, прийнятий якийсь час після того, як скандал із видалянням органів розгорівся на Заході,  – тактика, використовувана режимом для створення враження, що “вони контролюють ситуацію такого роду за допомогою закону“:

”Насправді вони ввели цей так званий закон для того, щоб дурити міжнародне співтовариство, а не захищати права людини”.

Заступник радника Нової демократичної партії (NPD) з питаннь прав людини Вейн Марстон вважає, що Канада, перш ніж використовувати Олімпіаду як важіль,  повинна почекати, поки Міжнародна Амністія й ООН не проведуть розслідування про видаляння органів. “Оскільки  Китай став ”нацією, яка все більше займається торгівлею й пошуками партнерів у світі”, Пекін міг би стати більш відкритим у порівнянні з минулими роками  і пустити слідчих у країну”, – пояснює він.

Мейтас і Кілгур, які подали запит на отримання візи для в'їзду до Китаю та проведення розслідування,  отримали відмову.

Асоціація Фалунь Дафа Канади, що представляє групу послідовників Фалуньгун у Канаді,  попросила Оттаву публічно засудити Пекін за масове  видаляння органів і закликати китайський режим до припинення репресій.

“Канада повинна якнайскоріше припинити свою політику умиротворення стосовно жорстоких порушень прав людини, здійснюваних комуністичним Китаєм”, – згадувалося в повідомленні.

Комерційні зв'язки

На семінарі в  Новому Південному  Уельсі (Австралія, 20 серпня цього року), присвяченому видалянню органів, Кілгур зауважив, що навіть якщо Канада і США мають із Китаєм тісні економічні зв'язки, це не має бути перешкодою для цих двох країн, щоб засудити Китай.

Рабин Булка погоджується із цією думкою: “Кожна країна повинна прийняти принципове рішення. Правильно, це може вплинути на торгові відносини, але треба вирішити, чи хочуть вони підтримувати комерційні зв'язки з тим, хто здійснює щось настільки огидне. Якщо це те, чого вони дійсно хочуть, то це – серйозна моральна проблема”.

Національний фонд нирки  США (U.S. National Kidney Foundation) стверджує, що трансплантація, яка здійснюється без дотримання професійної етики, повинна бути засуджена всіма, хто пов'язаний з галуззю трансплантології на міжнародному рівні. Фонд видав заяву, в якій висловив ”велике занепокоєння” із приводу результатів розслідування Кілгура – Мейтаса.

Центр міжнародної допомоги трансплантації Китаю (China International Transplantation Network Assistance Centre) на своєму сайті указує ціну органів на продаж. Печінка коштує до 130 000 доларів США, нирка – 62 000. Вэб-сайт стверджує, що органи, включаючи мозок, легені та серце, за запитом прибувають негайно, а також, що в Китаї щорічно проводиться 5 000 операцій пересадки нирки.

Ревон Булка, член канадської ради з донорства й трансплантації, як радник при  міністерстві охорони здоров'я Канади, вважає, що якби більше людей на Заході жертвували б органи, то нестача органів і потреба канадців їхати за кордон для трансплантації зникла б.

Він чекає, що канадський уряд оголосить бойкот Олімпіаді, якщо “китайці не припинять здійснювати ці варварські вчинки“.

“Ця ситуація настільки серйозна, що ми повинні використовувати всі можливості, які є в розпорядженні, – стверджує рабин Булка. – Канадський уряд шукає підтвердження звітові, і, судячи із сьогочасних дій, я дуже сподіваюся, що він ухвалить правильне рішення”.

Девід Мейтас повідомив, що нові докази викладуть в другій доповіді, очікуваній у жовтні.

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...