• Китайське ЗМІ повідомляє про нові факти вилучення органів

  • П'ятниця, 31 серпня 2007 року

Популярне в Китаї ЗМІ «Південний тижневик» на першій сторінці опублікувало статтю під назвою «Китай закликає зупинити трансплантаційний туризм».

У статті мовилося про нещодавно введені обмеження для іноземних туристів, які приїздять до китайських лікарень для пересадки органів, а також про таємницю, що ховається за здійснюваними під контролем комуністичної партії трансплантаціями в континентальному Китаї.

Дуже прибутковий бізнесКількість проведених операцій з пересадки органів стрімко підскочила після 1999 року, і лікарні здобули з цього величезні прибутки.

«Південний тижневик» згадав про те, що кількість пересадок печінки збільшилась в шокуючих пропорціях: у 1999 році було виконано лише 24 операції, в 2000 році – 78 операцій, а в 2003 – 356. У 2004 році було зроблено 507 пересадок печінки, що перевищило світовий рекорд, встановлений до цього Центром трансплантації органів Пітсбургського університету в Сполучених Штатах.

Здійснивши 368 операцій з пересадки нирок в тому ж році, Східний центр трансплантації органів став найбільшим центром цієї галузі в Азії. А з 2005 по 2007 р. одних тільки операцій з трансплантації нирок було зроблено більше 600.

Отже, кількість операцій з пересадки печінки в цій лікарні різко зросла після 1999 року. З 1999 по 2006 р. вона виконала не менше 2000 операцій з пересадки печінки. Дані про трансплантації за 2001-2002 роки в статті не повідомляються.

За затвердженнями «Південного тижневика», величезна кількість пересадок принесла Східному центру трансплантації органів величезні прибутки.

Згідно з попередніми дослідженнями, «завдяки операціям з пересадки печінки Центр заробляв щонайменше 100 мільйонів юанів (13,2 мільйона доларів) на рік».

Джерело органів невідоме, розслідування заборонене

Відносно джерела органів «Південний тижневик» в своєму звіті наводить суперечливу інформацію.

У статті говориться, що «з початку цього року трансплантація органів для іноземців пережила різкий спад. У заступника директора Східного центру трансплантації органів Чжу Чжицзуня було взято інтерв'ю. Заступник директора, який займає кабінет на другому поверсі Центру, виглядав схвильованим. З часу китайського нового року пройшло вже більше 6 місяців, проте лікарня, котра прославилася як найбільший азіатський центр з пересадки органів, здійснила всього 15 пересадок печінки, що набагато відстає від 600 пересадок, зроблених в 2006 році».

«Чжу Чжицзунь також заявив, що різке падіння кількості пересадок викликане нестачею «забезпечення органами». Органи, які використовувалися при трансплантаціях в цьому році, поступили від живих донорів, тобто від членів сімей прооперованих людей».

Можна тільки дивуватися, як же цій лікарні вдалося провести більше 600 операцій з пересадки в 2006 році? Звідки узялися ці органи? За останні півроку було виконано всього 15 операцій з пересадки органів, донорами яких були члени сім'ї. Чому так різко все змінилося?

У звіті «Південного тижневика» згадується, що «не дивлячись на величезну кількість здійснених операцій, всесвітньо відомі медичні журнали так і не написали про клінічний досвід і результати досліджень Китаю у галузі трансплантації печінки.

Одна з основних причин цього полягає в тому, що автор дисертації не може пояснити, звідки взялися ці органи. Товариство трансплантації якось опублікувало документ на три сторінки, що відкрито заборонив китайським вченим подавати будь-які дисертації або звіти з питання пересадки органів на з'їздах Товариства трансплантації».

У звіті також мовиться, що «автор доповідей з клінічного досвіду Китаю не може пояснити, звідки поступають органи. Якщо від злочинців, засуджених до смерті, з відома членів їх сімей або від живих донорів, чому він не може сказати, звідки вони беруться? У липні 2005 року на Міжнародній конференції з питань пересадки печінки заступник міністра охорони здоров'я Хуан Цзефу вперше заявив, що більшість органів у Китаї вилучаються у страчених в'язнів».

«Він підкреслив, що органи витягувалися тільки з мертвих ув’язнених після отримання дозволу від них або членів їх сімей, і це здійснювалося відповідно до загальних принципів медичної етики. Він також сказав, що уряд Китаю має намір стимулювати ще більше людей до пожертвування своїми органами».

Якщо органи, використовувані при трансплантаціях, вилучали в ув’язнених після отримання від них згоди або від родичів, і якщо все відповідало принципам медичної етики, тоді чому в 2007 році кількість донорів так різко зменшилася?

Так сталося тому, що страчених ув’язнених стало значно менше? Чи Китай скасував смертну кару? А як щодо 600 операцій з пересадки печінки в 2006 році, які, як вважається, забезпечувалися живими донорами?

Виникає ще одне питання: «Як це здійснювалося? Органи були вилучені до приведення у виконання смертного вироку?» Якщо так, то чи відповідає це принципам медичної етики?

«Південний тижневик» також повідомив про популярність і масштаби цього прибуткового бізнесу в країні: «У Китаї більше 600 госпіталів і 1700 докторів, які виконують операції з пересадки органів. Для порівняння, в США є близько 100 лікарень, які спеціалізуються на пересадці печінки, і до 200 – на пересадці нирок».

У статті говориться, що «частка живих донорів у Китаї становить менше 2% від загальної кількості, що набагато поступається частці живих донорів в Сполучених Штатах (35%)».

Слід зазначити, що за кількістю трансплантацій органів Китай більш ніж у три рази перевершує США. Якщо взяти за приклад пересадки нирок, то з 1993 по 2002 р. середньорічне зростання в Китаї становило 14%, тоді як у США – всього лише 4%.

Викликає здивування, як вони змогли здійснити таку велику кількість операцій з трансплантації органів за наявності такої маленької групи живих донорів. Це наштовхує на думку про існування ринку органів. А чиї органи надходять на цей ринок?

У незалежному дослідницькому звіті Девіда Кілгура і Девіда Мейтаса, котрий підтвердив, що вилучення органів у Китаї дійсно вчиняється, автори ясно вказують на те, що «різке збільшення кількості пересадок відбулося одночасно з початком репресій Фалуньгун».

Як ми вже відзначали вище, кількість донорів в 2007 році різко скоротилася. Це може бути ознакою того, що режим почав знищувати докази і підсилювати контроль над лікарнями внаслідок викриття злочинів КПК і тиску, що чинила на Китай міжнародна громадськість в 2006 році.

Східний центр трансплантації є лише верхівкою айсберга. Завдяки пересадкам органів протягом останніх шести років більше 1700 докторів з близько 600 лікарень по всьому Китаю сколотили собі величезні капітали.

Гао Фен. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...