ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Шрі-Ланці врятовано одинадцять викинутих на мілину китів-лоцманів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Шрі-ланкійський рибалка намагається відбитися від китів-лоцманів, що сіли на мілину в глибоких водах біля північно-західного узбережжя Кудави 11 лютого 2023 року. (STR/AFP через Getty Images)

Одинадцять китів-лоцманів, які викинулися на мілину біля західного узбережжя Шрі-Ланки, були врятовані в суботу і повернуті в море, повідомили AFP органи охорони дикої природи.

Рибалки в селі Кудава забили на сполох невдовзі після опівночі, побачивши косяк з 14 гренландських китів, які викинулися на берег.

Троє морських ссавців були вже мертві, і на допомогу рибалкам прийшла команда ВМС, щоб врятувати решту. Після того, як китів відштовхнули досить далеко назад у воду, військово-морський флот переправив їх у відкрите море.

"Вони були вивезені військово-морськими катерами у відкрите море, щоб вони не ризикували повертатися до узбережжя", — розповіла AFP Еранда Гамадж з Агентства з охорони дикої природи.

Солдати ВМС Шрі-Ланки та рибалки намагаються відбити 11 китів-лоцманів, які сіли на мілину в глибоких водах біля північно-західного узбережжя Кудави (STR/AFP через Getty Images)

Лоцмани, названі так тому, що вони іноді супроводжують кораблі, можуть досягати шести метрів у довжину і важити одну тонну.

Вони надзвичайно соціальні тварини і тому живуть групами. Причина цих скупчень, які вчені вивчають десятиліттями, досі невідома.

У листопаді 2020 року шрі-ланкійським рятувальникам вдалося врятувати 120 китів-лоцманів, які сіли на мілину біля Панадури, на південь від столиці Коломбо, все ще на західному узбережжі острова.