ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліція здійснила обшуки в Європарламенті у зв'язку з можливим втручанням РФ (ВІДЕО)

Велика Епоха
(AP)

У середу поліція провела обшуки в офісах і за місцем проживання співробітника Європейського парламенту в рамках розслідування справи про те, чи підкуповувалися законодавці ЄС для просування російської пропаганди з метою підірвати підтримку України, повідомили в прокуратурі.

За кілька днів до європейських виборів федеральна прокуратура Бельгії повідомила, що обшук було проведено у квартирі співробітника Європарламенту в Брюсселі. Також було перевірено його парламентські офіси в столиці ЄС і Страсбурзі, де розташована штаб-квартира парламенту ЄС у Франції.

Операцію проводила бельгійська і французька влада в партнерстві з агентством ЄС із судового співробітництва Євроюст.

Загальноєвропейські вибори нового складу парламенту ЄС призначено на 6-9 червня.

Про початок розслідування минулого місяця оголосив прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо, який заявив, що розвідувальна служба його країни підтвердила існування мережі, що намагається підірвати підтримку України.

«Обшуки є частиною справи про втручання, пасивну корупцію і членство у злочинній організації та пов'язані з ознаками російського втручання, коли до членів Європейського парламенту зверталися і платили їм за просування російської пропаганди через новинний сайт Voice of Europe», — заявили прокурори.

Кілька новинних видань назвали підозрюваного Гійомом Прадурою, помічником законодавця ЄС Марселя де Граафа з ультраправої голландської партії «Форум за демократію». Людина, обізнана про перебіг розслідування, підтвердила, що ці повідомлення відповідають дійсності.

Де Граафф повідомив у соціальній мережі X, що влада не зв'язувалася з ним і Прадурою.

«Для мене все це стало повною несподіванкою», — сказав він. «До речі, я не маю жодного стосунку до так званої російської дезінформаційної операції. У мене є свої політичні переконання, і я їх проголошую. Це моя робота як євродепутата».

Прадура раніше працював на Максиміліана Краха, головного кандидата від ультраправої «Альтернативи для Німеччини» на європейських виборах наступного місяця, якому його партія нещодавно заборонила вести передвиборчу кампанію.

Крах уже перебував під пильною увагою після того, як влада Брюсселя провела обшук у його офісі в Європейському парламенті у зв'язку з одним із його помічників, якого заарештували минулого місяця за підозрою в шпигунстві на користь Китаю.

У повідомленні, опублікованому на сайті X, Крах заявив, що в середу в жодному з його офісів не було обшуку.

«Колишній співробітник, про якого йдеться, вже давно працює на іншого члена парламенту», — сказав він.

Минулого місяця де Кроо заявив, що розслідування показало, що до членів Європарламенту зверталися і пропонували гроші за просування російської пропаганди.