ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Північна Корея відправляє повітряні кулі зі сміттям у Південну Корею (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У середу Північна Корея відправила сотні повітряних куль зі сміттям та екскрементами через укріплений кордон у Південну Корею як «подарунки щирості». Це викликало гнівну реакцію Сеула, який назвав цей акт підлим і небезпечним.

На фотографіях, опублікованих південнокорейськими військовими, видно повітряні кулі з прив'язаними до них пластиковими пакетами. Навколо куль, що впали, розкидано сміття, а на пакеті написано слово «екскременти».

До полудня середи було виявлено понад 260 повітряних куль. Більшість із них приземлилися на землю, несучи із собою екскременти тварин і сміття, йдеться в заяві південнокорейських військових.

Північна Корея заявила, що повітряні кулі стали відповіддю на кампанію північнокорейських перебіжчиків та активістів у Південній Кореї, які регулярно надсилають через кордон надувні кулі з антипхеньянськими листівками, а також продукти харчування, ліки, гроші та USB-накопичувачі з музичними кліпами і драмами K-pop.

Кім Йо Чжон, сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина, виступила із заявою в державному ЗМІ KCNA, назвавши Сеул «ганебним і нахабним» за критику повітряних куль, захищаючи водночас свободу самовираження своїх громадян. За її словами, повітряні кулі були «подарунком щирості» для південнокорейців, які «плачуть про свободу самовираження». Вона також пообіцяла відправити в десятки разів більше куль, ніж відправила Південна Корея.

«Поміщаючи сміття і різні предмети в повітряні кулі, вони, схоже, хочуть перевірити, як відреагує наш народ і чи справді наш уряд буде порушений, а також, окрім прямих провокацій, як психологічна війна і невеликі комплексні загрози діятимуть у нашій країні», — сказав журналістам представник влади.

Для огляду і збору об'єктів було направлено підрозділи південнокорейських військових зі знешкодження вибухових речовин і групу реагування на хімічну та біологічну зброю, а також випущено попередження, в якому жителів попереджають триматися подалі і повідомляти владу про всі випадки виявлення.

У неділю заступник міністра оборони Північної Кореї засудив повітряні кулі, надіслані південнокорейськими активістами, назвавши їх «брудними речами» і «небезпечною провокацією», і попередив, що у відповідь на це будуть надіслані «купи макулатури і бруду».

Пітер Ворд, науковий співробітник Інституту Седжонга, каже, що надсилати повітряні кулі набагато менш ризиковано, ніж вдаватися до відкритих військових дій.

«Таким тактикам у "сірій зоні" складніше протистояти і менший ризик неконтрольованої військової ескалації, навіть якщо вони жахливі для цивільних осіб, які зрештою стають мішенню», — сказав він.