• Сьогодні свій день народження відзначає Гай Річі

  • П'ятниця, 10 вересня 2010 року
Сорок два роки виповнилося британському кінорежисеру, сценаристу, продюсеру Гаю Річі, та колишньому чоловікові Мадонни.

Ріс у хорошій сім'ї, хоча його батьки і розвелися, дитинство юнак провів у маєтку 17 століття, який належав його вітчиму.Натхнення присвятити життя кіно прийшло після перегляду фільму-вестерна «Бутч Кессіді та Санденс Кід».

Перший його повнометражний фільм «Карти, гроші, два стволи» в британському кінопрокаті зібрав 1,6 мільйонів фунтів, хоча за цю картину режисер і отримав премію «Золота малина» за найгіршу режисуру.Після успіху фільму «Карти, гроші і два стволи» Гаю Річі, пропонували поставити такі картини як «Ангели Чарлі», «Три королі» та «Викрасти за 60 секунд», але він залишився відданий собі і знімати те, що йому до душі.

Через два роки виходить картина «Великий куш» (2000 рік), в якій знімається Бред Піт. Бред Піт для того, щоб взяти участь у картині зменшив свій гонорар у четверо – і не дарма. Картина вийшла цікавою, видовищною і з прекрасним гумором.Вирішивши спробувати себе в новому жанрі, Гай Річі пише сценарій і режисує картину «Віднесені» (2002). Історія про американську «принцесу» та італійського «жебрака». Сумнівними глядачеві та критикам здалися акторські здібності Мадонни. Проте режисер, спростовує громадську думку: «Якщо говорити про мене, то я вважаю, що вона гарна в акторській майстерності. Просто люди не можуть відійти від її образу». Та й жанр мелодрами виявився очевидь не під силу майстру гангстерських комедій.

У підсумку картина Річі з гуркотом провалилася в прокаті, не окупивши себе і на третину, і заробила цілих п'ять призів найгіршої премії року «Золота малина» у номінаціях «найгірший режисер», «найгірша картина», «найгірший ремейк», «найгірша акторка» і «найгірша екранна пара».

У результаті гучного фіаско Гай Річі заробив репутацію режисера потуральника акторським амбіціям власної дружини, а в пресі все частіше фігурував не як «режисер культових картин», а як «чоловік Мадонни». Можливо, саме тому Річі пішов зі світу великого кіно на цілих три роки, присвятивши вільний час сім'ї.
Вихід картини «Револьвер» (2005) повернув Гаю Річі колишню славу, де він заявляє про свою здатність робити не тільки смішне, однотипне кіно, але і створювати картини, що змушують замислитися.

Остання його картина «Шерлок Холмс» (2009) викликала чимало суперечок. Дійсно, якщо порівняти картину Річі з радянським фільмом Ігоря Масленікова кінця 70х-початку 80х років, яка навіть у Великобританії визнана як краща екранізація розповідей про пригоди Холмса, то на класику картина «не тягне». Робота Гая Річі хоч і здається на перший погляд та що нічого не має спільного з оригіналом Конан-Дойля, але в розкритті характерів героїв, чарівність Дауні молодшого, аристократична зовнішність Джуда Лоу, події, які розвиваються послідовно і динамічно, що відкривають завісу таємниці, неповторний стиль і монтаж режисера роблять фільм захоплюючим і видовищним.

Фільм, який вперше за довгий час окупив себе з лишком і був прийнятий на ура світовою аудиторією, схоже, приніс Гаю Річі впевненість у власних силах.

Фільмографія:


2009 Шерлок Холмс
2008 Рокнрольщик
2007 Підозрюваний
2005 Револьвер
2002 Віднесені
2001 Зірка
2000 Великий куш
1998 Карти, гроші, два стволи
1995 Важка справа
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...