• Озирнися, може з тобою поряд той, хто «Більше, ніж друг»

  • Понеділок, 6 вересня 2010 року

Мешканці великого міста – покоління, яке вічно кудись летить. І лише той, кому всміхнулася доля, кому серед цієї метушні пощастило зустріти споріднену душу, близької людини, друга, перестає відчувати дратівливу суєту навколо себе, він починає жити в гармонії із Всесвітом, в якому людина не повинна бути самотньою.

Уоллі й Кессі – давні і добрі друзі, які знають один про одного навіть інтимні дрібниці, які в романтичних стосунках прийнято приховувати хоча б на початку. Але, коли Кессі вирішує обзавестися дитиною за допомогою штучного зачаття, Уоллі як кандидата на донора сперми, вона не розглядає.

Адже кому, як не Кессі чудово відомо, що собою представляє Уоллі – невротичний і схиблений на собі егоїст, який до того ж ричить і муркоче від задоволення, коли їсть, одним словом – дивак. Для ролі батька дитини краще вибрати когось з розряду «вікінгів».

Хоча Уоллі ніколи не думав про Кессі інакше, як про друга, у зв'язку з її рішенням він відчуває наростаючу дратівливість і ревнощі, тому на вечірці на честь майбутнього зачаття він від душі заливає горе алкоголем, після чого події того вечора надовго стираються з його пам'яті.

Але пам'ять доведеться воскресити, коли після семи років розлуки Кессі з сином знову повернеться до Нью-Йорку, а шестирічний синок виявиться разюче схожим на Уоллі.

Відразу хочу сказати, що не очікувала від картини нічого особливого, можливо, тому була приємно вражена – фільм виявився дуже навіть хороший, залишає щось світле в душі. А головне, у кінострічки є настрій. Спостерігаючи за спокійною течією сюжетної лінії, починаєш перейматися цим настроєм і відчувати, як це чудово, коли в тебе є близькі тобі люди.

І ці блискучі промені сонця за вікном, коли головні герої бувають разом, і галасливе місто зі своїм швидкісним життям – все це створює потрібний фон для подій, що відбуваються на екрані.

І ніяк не можна упустити четвірку центральних персонажів, тому що крім виконавців головних ролей Дженніфер Еністон і Джейсона Бейтмана в картині знялися чудові і трохи незаслужено призабуті актори Джефф Голдблюм і Джульєтт Льюїс.

Джейсон Бейтман володіє величезною чарівністю і відмінно вжився в образ дивакуватого Уоллі, а на вічно молоду Дженніфер Еністон завжди приємно дивитися. Але особливо порадував Голдблюм у ролі друга Уоллі Ленарда – головного порадника у важких життєвих ситуаціях, який своїм незворушним виглядом мимоволі викликає усмішку. Люїс у невеликій ролі подруги Кессі також створила яскравий образ.

Це картина про важливість наявності добрих людських взаємин. Це фільм про слова, які неодмінно треба сказати і сказати в потрібний час. Це фільм про те, що іноді треба наважитися ризикнути всім, тому що у випадку удачі ти знайдеш цей острівець миру, спокою і гармонії серед швидкісного потоку навколишнього життя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...