• Кіноогляд: «Божевільний спецназ»

  • Неділя, 31 січня 2010 року
Уявіть собі армію, солдати якої вибігають назустріч супротивнику з палаючими очима і дарують їм квіти. Таких собі воїнів-джедаїв, що застосовують паранормальні здібності. Саме такою повинна була стати Нова армія Землі.

Газетний репортер Боб Уілтон (Юен Макгрегор) вирішує зробити те, що роблять багато чоловіків, чиє серце розбила жінка - він відправляється на війну в Ірак.

У дорозі він знайомиться з Ліном Кессіді (Джордж Клуні), який розповідає йому про спецзагін під керівництвом колишнього хіппі Біла Джанга (Джефф Бріджес), до якого і сам належав.

Свого часу Джанго було доручено створити армію нового типу. Він заявив: «у армії США немає іншого виходу, як стати прекрасною!», і взявся за справу. У ідеологію Біла Джанга входили тези, на кшталт «доброта - це сила армії», він готував своїх бійців боротися з противником за допомогою дальнобачення, телепатії та інших надприродних здібностей.

Солдати спецпідрозділу на заході скандували: «Мати Земля, допоможи мені знайти рівновагу, яке є між Землею, Небом і космічним простором. Допоможи мені відкрити своє серце і перейнятися сили Всесвіту!»

 

Фільм створений за романом британського журналіста Джона Ронсона, який разом з Пітером Строханом і є автором сценарію. Можливо, вони уявили собі таку армію майбутнього, і подумали, що це може бути весело. От, правда, у готовому вигляді проект виявився не таким вже й веселим.

У картині відсутні дві речі - основна лінія сюжету, так би мовити, головна думка, і цілісність постановки, ніяк не вимальовується загальна картина того, що відбувається. Є деякі дотепні та смішні моменти, але фільм швидше сміється сам над собою, ніж дає можливість посміятися глядачеві.

Звучить чимало глибоких думок, створюється враження, що матеріал хороший, сама ідея картини теж оригінальна, щось просто не доопрацювали.

Цілий арсенал знаменитостей, які грають у фільмі, звичайно, роблять картину цілком прийнятною, але комедія все ж таки вийшла швидше дивна, ніж смішна.Що дійсно заслуговує захоплення, так це рекламний ролик для фільму, який мені довелося побачити. Тепер я знаю, як можна створити про щось зовсім неправильне враження. І причепитися-то нема до чого - всі кадри з фільму, ось тільки змонтовано та піднесено все так, що створюється абсолютно інше уявлення про картину.

Думаю, якщо б весь фільм був поставлений так, як цей рекламний ролик, то успіх картині був би забезпечений. А поки можна лише взяти з фільму щось корисне, мені, наприклад, сподобався вислів: «Якщо твоя мета не твоя доля, то ти будеш плисти проти течії».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...