• Огляд фільму: «Смак життя»

  • Неділя, 19 серпня 2007 року

Нав'язливе прагнення досконалості у тій чи іншій справі нерідко доводить до межі терпіння колег і друзів. Такою є ситуація у Кейт - головного шеф-кухаря висококласного ресторану у Манхеттені - її грає Кетрін Зета-Джонс («Чикаго», «Дванадцять друзів Оушена») у новому фільмі «Смак життя».

Як кулінарний майстер найвищого рівня Кейт робить так, що більшість її постійних клієнтів насолоджується спогадами про її страви у перервах між відвідинами ресторану на Блікер, 22. Але, якщо клієнти хоч би трохи намагаються критикувати її страви, вона одразу стає злобливою, не залишаючи господині ресторану Паулі, яку грає Патриція Кларксон («Далеко від раю», «Доброї ночі й успіхів»), ніякого вибору, окрім як відправити її на сеанс психологічної терапії.

Тоді як Кейт намагається змінитися на краще, її сестра гине в автокатастрофі, зробивши Кейт опікуном 9-річної племінниці Зої, яку грає Ебігейл Бреслін («Маленька Міс Щастя», «Знаки»).

Поки Кейт прагне добре зіграти роль матері й одночасно тужить про свою загиблу сестру, її навик і посада зазнають випробування, коли Паула наймає нового кухаря-асистента Ніка, якого грає Аарон Екхарт («Тут палять»), що відповідає за кухню за її відсутності. Нік - нестандартний жвавий кухар, який любить своє життя так само, як і свої спагеті з квасолею. Чи може це суперництво невдовзі призвести до романтичних відносин?

Фільм є частково комедією, частково драмою і частково мелодрамою, режисер Скотт Хікс («Блиск», «Серця в Атлантиді») приготував чудовий американський твіст за німецьким оригіналом («Головним чином, Марта»). Як і гарний сімейний рецепт, «Смак життя» має всі необхідні інгредієнти.

Кетрін Зета-Джонс зворушує своєю роллю Кейт, й Аарон Екхарт так само зникає за своєю стильною білявою зачіскою і майстерними здібностями на кухні. Кулінарія - це щось схоже на хімію, і, звичайно, цього вистачає у відносинах Зети-Джонс та Екхарта.

У сильній другорядній ролі виступає молода кандидатка на отримання премії «Оскар» Ебігейл Бреслін, що відмінно грає на екрані, доповнюючи двох головних героїв, протягом усього фільму даруючи набагато більше, ніж декілька кумедних моментів.

У цьому фільмі є відчуття задоволення і втіхи, які давно зникли з сьогоднішніх фільмів. Майже всі продюсери відчувають себе винними, якщо фільми є дуже світлими. У фільмі «Смак життя» Хікс та акторський склад повертають відчуття задоволення і радості в усій їх повноті.

Амир Талай, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...