• Кінофестиваль «Відкрита ніч» пройде на Івана Купала

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 27 червня 2012 року

Івана Купала, причал, зорі… і кінофестиваль «Відкрита ніч». Цього року кіноподія співпадає з містичним слов’янським святом і проходитиме з 6 на 7 липня у Києві на Подолі, в галереї на одному з причалів.

44 стрічки «Відкритої ночі» демонструватимуться на 2 екранах у галереї під Новим Гаванським мостом, у місці з неповторною атмосферою з видом на Дніпро. Настрій події у Купальську ніч доповнюватиме театралізоване дійство та музика гурту «Очеретяний кіт». Розклад кіноподії з року в рік лишається без змін: відкриття заплановане на 21:00, а показ стрічок почнеться з 22:00 і триватиме до 4:00 ранку. Найкращі фільми та їх авторів журі оголосить приблизно о 5:00.

Цьогорічна конкурсна програма фестивалю буде представлена ігровим кіно та анімаційним. Більшість авторів — молоді й, можливо, маловідомі.

Наш фестиваль традиційно відкриває нові імена

  Михайло Іллєнко, кінорежисер

«Кожного року на фестивалі є шедеври… Наш фестиваль традиційно відкриває нові імена. Наприклад, переможцем на 2 фестивалях була Марина Врода, яка тепер привезла Золоту Пальмову гілку з Канн. Був переможцем і Степан Коваль, наш відомий аніматор, який з Берліна привіз головний приз за короткометражний фільм, був переможцем і Тарас Томенко… Згадувати можу дуже багато імен», — говорить Михайло Іллєнко, відомий кінорежисер, який започаткував фестиваль у 1997 році.

Паралельно з Києвом в ніч з 6 на 7 липня роботи українських режисерів транслюватимуться на великих екранах у 12 містах та селах України. Побачити фестивальні кінострічки можна буде у Чернівцях, Запоріжжі, Дніпродзержинську, Полтаві, в селі Обирок Чернігівської області, в Легедзиному Черкаської області, тощо.

«У нас фестиваль не міжнародний, і це принципово. Я думаю, що ми будемо продовжувати цю формулу, щоб наше кіно не забувалось… Глядач скучив, зголоднів за нашим кіно, і треба час від часу відкривати до нього вікно», — говорить Михайло Іллєнко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...