• Досьє: Річард Гір / Richard Gere

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 10 березня 2008 року
Знаменитий американський актор.

Дата народження: 29.08.1949
Сфера діяльності: Кіно

Повне ім'я: Річард Тіффані Гір (Richard Tiffany Gere)
Місце народження: Філадельфія, Пенсільванія, США

Біографія

Річард Гір народився 29 серпня 1949 року в Філадельфії (штат Пенсільванія, США). Він - другий з п'ятьох дітей у сім'ї страхового агента і домогосподарки.

Отримавши спортивну стипендію (у школі займався гімнастикою), він вступив до Массачусетського університету, де два роки вивчав філософію і драматичне мистецтво. Після університету актор працював у театрі, у свій час навіть виступав з рок-групою. У першій половині 80-х років займається на курсах східної філософії, захопився буддизмом. Він і до цього дня регулярно виїжджав у Тибет, щоб побути в колі своїх вчителів.

Кінематографічний дебют Річарда Гіра на кіноекрані відбувся у 1975 році, коли акторові виповнилося 26 років, що не можна назвати типовим для Голлівуду і взагалі для американського кіно. Вже через два роки критики і глядачі відзначили його гру в картині Річарда Брукса «У пошуках містера Гудбара»; актор почав отримувати найпринадніші пропозиції, з яких були реалізовані, наприклад, ролі в «Днях жнив» Теренса Меліка і «Американському жиголо» Пола Шредера. А вже після прем'єри фільму «Офіцер і джентльмен» Тейлора Хекфорда, де Гір грає головну роль, він не просто прокинувся знаменитим, але перетворився на предмет обожнювання всієї жіночої половини Америки, незважаючи на те, що в одному з епізодів йому довелося вимовити страшну лайку, причому в адресу жінки.

Хоча мільйони жінок і вважають Річарда Гіра чарівним чоловіком, любовних історій в його житті було не так вже багато. У юності він був дуже сором'язливим, і перший серйозний роман завів тільки в 22 роки - з актрисою Пенелопою Мілфорд, з якою прожив п'ять років. Стільки ж тривав і його роман з Бразільською художницею Сільвією Мартінс. Але ні тій, ні іншій не вдалося одружити на собі Річарда. Його колеги запевняють, що по-справжньому Гір захоплюється тільки двома речами - медитацією і суспільною діяльністю.

Подолавши 40-річний рубіж, актор вийшов на новий ступінь своєї професійної кар'єри. І першою в цілому ряду його подальших робіт стала знаменита мелодраматична казка «Красуня». Потім була невелика роль в «Серпневій рапсодії» великого японського класика Акіро Куросави, яка стала свого роду перехідною до таких блискучих робіт, як містер Джонс в однойменній картині Майка Фіггіса і Джека Соммерсбі, в голлівудському рімейку французької стрічки «Повернення Мартену Герра».

Воістину, галасливий успіх фільму «Красуня» підніс Гіра до вершин довгожданої слави. Але мало хто знає, що спочатку актор не хотів в ньому зніматися. Він двічі відхиляв пропозицію знятися в цьому фільмі, пізніше пояснюючи це тим, що сценарій не справив на нього ніякого враження. Але творці фільму наполегливо вважали, що образ головного героя Кері Гранта відповідає зовнішнім даним саме Гіра, і продовжували прохати його. Так продовжувалося доти, доки він не побачив свою передбачувану партнерку по ролі - Джулію Робертс.

- Вона була просто приголомшливою! - розповідає Гір. - Виглядала років на шістнадцять, була такою прекрасною і ніжною, як бутон троянди... І я сказав: - Мабуть, ми з вами спрацюємося! Але все-таки головною причиною, що спонукала мене знятися в Красуні, були гроші. Кумедно - я завжди з трепетом ставлюся до фільмів, в яких знімаюся... Завжди відчуваю величезну відповідальність перед глядачами і перед самим собою. Але тут і мови не йшло про якусь відповідальність. Я був по вуха в боргах, мій агент мало не на колінах благав мене погодитися зіграти цю роль. І я погодився. Виходить, що в самому хітовому своєму фільмі я знявся заради грошей.

Саме в цей час у нього почався роман з Синді Кроуфорд... Як не дивно, запальна Робертс не затаїла образи на Річарда і цілих вісім років домовлялася з ним, в якому б ще фільмі їм зіграти разом. Врешті-решт був вибраний сценарій «Нареченої, що втекла».

Річард Гір і Синді Кроуфорд одружилися в 1991 році. Йому у той час було 42, їй - 25. Їх називали "парою століття". Спочатку вони були настільки закохані, що довго не помічали, наскільки вони різні люди. Синді вважала, що захоплення Річарда буддизмом і Тибетом схоже на її власний інтерес до гороскопів. А для Річарда Схід був усим. Він раз у раз виїжджав на зустрічі з черговим гуру, а коли повертався, цілими днями пропадав на засіданнях Фонду Гіра, відстоюючи там незалежність Тибету... Синді жахливо дратувало все це, і врешті-решт вона поставила ультиматум: - або я, або Тибет. Чотирилітній шлюб закінчився розлученням. Після цього Річард Гір почав подумувати, чи не залишити йому кінематограф і чи не податися в ченці...

У 1996 році на чергових зборах фонду Річард клеймив ганьбою Китай за окупацію Тибету:

- Порушення прав людини неприпустиме! І я боротимуся!

Раптом із залу пролунав глузливий голос: - Оце буде видовище: Річард Гір, що б'ється з мільярдом злобних китайців!

У перерві Гір відшукав порушницю порядку (нею виявилася 35-річна актриса, "дівчина Бонда" у фільмі «Ліцензія на вбивство», Кері Лоуелл) - і подякував їй за те, що вона повернула його з небес на землю.

- Але по-суті ви ж зі мною згодні? - запитав він. По-суті Кері була згодна.

Ця зустріч перевернула життя "головного буддиста Голлівуду" і з того часу вони з Кері вже не розлучалися.

Гір якось заявив, що різниця у віці для нього не має ніякого значення - оскільки його цікавить тільки особа любовного партнера. Але потім додав, що все ж віддає перевагу жінкам, які розміняли четвертий десяток. 52-річний актор в інтерв'ю німецькому журналові «Лаура» повідомив таке:

- Я упевнений, нікого б не здивувало, якщо б я почав зустрічатися з куди більш молодими. Але що ж поробиш, я віддаю перевагу жінкам років тридцяти-сорока. Вони ще досить молоді, але вже в змозі відповідати за себе.

Очевидно, Синді Крофорд, з якою Річард Гір розлучився кілька років тому, недостатньо відповідально поставилася до їхнього шлюбу. Зате тепер Гір щасливо одружений на Кері, якій сьогодні вже за сорок.

У лютому 2000 року у Річарда (у п'ятдесят років!) народився первісток - Гомер Джеймс Джігме Гір. Відповідаючи на питання, звідки таке дивне ім'я, актор не без гордості говорить:

- Гомером звуть мого батька, а Джеймсом - батька Кері. Джігме означає "безстрашний", це ім'я моєму синові дав Тибет.

Річард Гір як і раніше продовжує зніматися у фільмах, відкриваючи все нові й нові грані свого таланту: пригадаємо «Перший лицар», «Первородний страх», «Доктор Т. і його жінки», «Чікаг», «Пророцтва людини-метелика» та інші. І, як і раніше, незважаючи на особняк на Східному узбережжі Штатів, Гір все-таки вважає своїм домом Тибет. Він до цього дня залишається ревним буддистом - хоч і є одним з найкращих чоловіків світу, ідеалом для багатьох жінок, які люблять його, не звертаючи уваги на прискіпливих кінокритиків.

Фільмографія Річарда Гіра

2008 Полювання Ханта (The Hunting Party)
2007 Мене тут немає (I'm Not There)
2007 Паства (The Flock)
2007 Spring Break in Bosnia
2006 Містифікація (The Hoax)
2005 Дивна пора (Bee Season)
2004 Давайте потанцюємо (Shall We Dance?)
2002 Чікаго (Chicago)
2002 Невірна (Unfaithful)
2002 Людина-метелик (The Mothman Prophecies)
 2000 Доктор 'Т' і його жінки (Dr. T & the Women)
2000 Осінь в Нью-Йорку (Autumn in New York)
1999 Наречена, що втекла (Runaway Bride) 1997 Шакал (The Jackal)
1997 Червоний кут (Red Corner)
1996 Первісний страх (Primal Fear)
1995 Перший лицар (First Knight)
1994 Перехрестя (Intersection)
1993 Містер Джонс (Mr. Jones)
1993 Вірус (And the Band Played On)
1993 Соммерсбі (Sommersby)
1992 Остаточний аналіз (Final Analysis)
1991 Серпнева рапсодія (Hachi-gatsu no kyoshikyoku)
1990 Красуня (Pretty Woman)
1990 Внутрішнє розслідування (Internal Affairs)
1988 Далеко від дому (Miles from Home)
1986 Без пощади (No Mercy)
1986 Влада (Power)
1985 Цар Давид (King David)
1984 Клуб "Коттон" (The Cotton Club)
1983 Почесний консул (The Honorary Consul)
1983 На останньому диханні (Breathless)
1982 Офіцер і джентльмен (An Officer and а Gentleman)
1980 Американський жиголо (American Gigolo)
1979 Янкі (Yanks)
1978 Брати по крові (Bloodbrothers)
1978 Дні жнив (Days of Heaven)
1977 У пошуках містера Гудбара (Looking for Mr. Goodbar)
1976 Kojak (Birthday Party - епізод) - серіал
1976 Baby Blue Marine
1975 Strike Force (ТБ)
1975 Report to the Commissioner
1973 Chelsea D.H.O. (ТБ)

Джерело:
Доба

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...