ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дивовижний українець, який не спить роками

Велика Епоха
Сон — невід'ємна частина життя будь-якої людини... або майже будь-якої. В Україні в містечку Камінь-Каширський, що у Волинській області, живе людина, яка вже 27 років як не спить. Звуть його Федір Нестерчук. Що це — таємниці людського тіла або генетика?

Федір Нестерчук. Фото: vesti.ua
Федір Нестерчук. Фото: vesti.ua
Сон остаточно покинув Федора Нестерчука в 1986 році, пише газета «Аргументи і факти». Він і сам не знає, чому це сталося. Одного разу прихопив радикуліт — ломило спину, ноги оніміли. Ця жахлива біль поступово прогнала сон. Він звертався до лікарів, перепробував всі способи офіційної медицини і всілякі рецепти цілителів. Але нічого не допомогло.

Довелося звикати. Читати ночами стало повсякденною нормою. Коли прочитав всю домашню бібліотеку, Федір Микитович почав вчити напам'ять тексти, які сподобалися особливо — так нічний час летів швидше. Приміром, на шостому десятку років він вивчив «Слово о полку Ігоревім» і міг з довільного місця підхопити обірваний рядок, пише sobesednik.ru.

Тим часом, Роман Бузунов, кандидат медичних наук, завлабораторії сну клінічного санаторію «Барвиха» у 2002 році висловив сумнів, що герой матеріалу дійсно не спить. Він вважає, що, ймовірно, якийсь час у Федора Микитовича на сон все ж іде, але той, можливо, сам цього не помічає.

Як нещодавно повідомляла «Велика Епоха», вчені виявили, що під час сну мозкова рідина омиває клітини мозку. Цей процес проходить безперервно, але найбільш інтенсивно — під час сну. Дослідження цього явища, яке провів медичний центр при університеті Рочестера, дозволило дійти висновку, що такий механізм — одна з основних причин сну. Сон використовується нашим мозком як можливість очистити себе від токсинів, накопичених в ньому за день.

Але, мабуть в кожному правилі є винятки. Є чимало людей, які викликають подив у генетиків та інших вчених, які вивчають тіло людини.

Вам також може бути цікава стаття «Екстрасенсорні здібності людини».