Не легко вирішити, хто може жити чи вмерти, тим більше, що винести такий вирок без втручання особистих почуттів узагалі, напевно, неможливо. І саме ця проблема піднімається в новій драмі Марка Ст. Германа «Збори Богів». Місце драми – актовий зал у лікарні. П'єса показує процес ухвалення рішення медичним персоналом, від хірурга до терапевта й адвокатів пацієнта, що намагаються вибрати можливого кандидата для трансплантації серця.

Серед кандидатів на пересадження - молодий чоловік з багатої родини, який щойно потрапив у лікарню після автомобільної аварії і його батько запропонував пожертвувати значну суму на програму трансплантації, незалежно від того, одержить його син серце чи ні. Інші можливі кандидати - це жінка 78 років з люблячої її родини, але яка одного разу намагалася покінчити життя самогубством, і несимпатичний чоловік, за яким після операції нікому доглядати. Розглядаючи всі ці фактори, і в той же час знаходячись в умовах обмеженого часу і зовнішнього тиску, люди в стані стресу починають зриватися, різні історії спливають на поверхню і, в результаті, з'являється реальна небезпека того, що вони переступлять людські й етичні межі.

Однак, замість того, щоб розглядати всю ситуацію з погляду медицини й етики, п'єса напхана безліччю елементів мильної опери (таких як хвороба, розлучення, самогубство) і особистими історіями учасників зборів (які протиставляються пацієнтам), що, на наш погляд, знижує враження від усього твору.

За п'єсою, учасники зборів закінчують свою роботу і розходяться, щоб відразу повернутися знову через зненацька виниклі ускладнення, і суперечки відновлюються. Оскільки проблему, що з'явилася, можна було б вирішити одній людині по телефону, то створюється враження, що наявність її в сюжеті обумовлена бажанням автора продовжити саму п'єсу, яка без неї була досить короткою.

Центральна думка п'єси така: якими думками і почуттями керуватися при прийнятті подібних рішень. Однак п'єса настільки перевантажена численними історіями, що основна думка губиться.

Актори, зайняті в п'єсі «Збори богів»: Маху Чехлауі, Бренда Томас, Пітер Джей Фернандез, Ларрі Кейс, Емі Ван Ностранд, Майкл Мулхерен і Рон Орбах.

Джуд Холландер, спеціально з Нью-Йорка

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...